שרה אלישה קיז

דה וויס: לינה מחול

כולם שרים באנגלית
4/5

השירה באנגלית מתנחלת חזק בדה-וויס ישראל. גם הזמרים שמגיעים מהמגזר הערבי שרים באנגלית. שמענו בתוכנית של אמש (26.10) ארבעה קאברים באנגלית מול שלושה בעברית. היחס הזה אינו מקרי. הצורך לשיר באנגלית אינו רק "חולשה" ישראלית. השפה הזו היא השפה הטבעית המובנית של מוסיקת הפופ, הג'אז והבלוז, קליטה, קוסמופוליטית וזמרים מעולים יודעים לעשות בה שימוש אפקטיבי. מעניין אם יתנו לשיר באנגלית לזכות בתחרות.
מאי כהן בת 16 מהונק קונג שרה את My Immortal של אוונסנס מ-2003.
נופר כהן בת 17.5 מנשר שרה את Wishing On A Star, בלדה של רוז רויס מ-1978.
אסף גד חנון בן 34 מהוד השרון בחר לבצע את Lovesong של ה – Cure מ-1989.
לינה מחול בת 19 מעכו ביצעה את  Empire State Of Mind של אלישיה קיז.
מהארבעה אני מכניס שתיים לנבחרת שלי: את נופר כהן – ביצוע בוגר מאוד לגילה, שליטה נפלאה בקול, בנמוכים, בגבוהים, בעלת ביטחון. שרה כמו הגדולות באמת. ושנייה – לינה מחול – שהעניקה לשיר של אלישיה קיז ערכים מוספים, לקחה את השיר מניו-יורק לעכו, מינונים נכונים של מערב ומזרח, מעברים יפהפיים בטונים, אינטליגנציה. כמו שאומרים – "לא לגעת" בה.
ואכן, אהבתי את הגישה של יובל בנאי ושלומי ברכה שהבהירו לה: "קחי אותנו כמנטורים וניתן לך להיות עצמך", לעומת אביב גפן, שכבר ראה אותה עם גיטרות מטאליות והרבה אלקטרוניקה. אני לא יודע מה אצלו רציני ומה הומור, אבל גפן אינו מצליח לרדת ממגדל היומרות שלו.
ואגב שופטים: אתם מרגישים שיש ביצוע מעולה – תסתובבו. יובל בן דוד מאזור ששר "חתיכת שמיים" (של לאה שבת) קיבל רק מחמאות על האודישן שלו (שרית" "אודישן מעולה" שלומי שבת: "יש לך אחלה סלסולים", גפן: "שרת יפה מאוד, הסלסולים היו מקסימים") ולא זכה לאף כיסא מסתובב! מה קרה? מה חבל.

דה וויס: לינה מחול, נופר כהן, אסף גד חנון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות