יובל זדרמן, צליל קליפי, מיה יוהנה מנחם, אסף יעקב

דה וייס השירים של המנטורים

שלב האודישנים דה וויס 2.1.13
3.5/5

האם המנטורים יסתובבו לשירים שלהם? הבעייתיות – אם יסתובבו יגידו שהם "משוחדים". אם לא יסתובבו יגידו שהם ניסו להיות ניטרליים מדי. ויש גם צד שלישי: לא יסתובבו בגלל אגו – כי מי יכול להעניק ביצוע יותר טוב לשיר שלהם מאשר הם עצמם.
לכן שמחתי כשיובל בנאי ושלומי ברכה הסתובבו ליובל זרמן (32, תל-אביב) שעשה קאבר ל"את לא כמו כולם", שיר של "משינה". יובל אמר לזדרמן: "לא הסתובבתי בגלל שזה שיר שלי, אלא בגללך", וזוהי למעשה מהות היפה שבקאבר.
וגם שרית חדד הסתובבה לצליל קליפי ששרה את שירה – "סוף שבוע בפריז". אביב גפן טען כי לא הסתובב – כי בעיניו הביצוע המקורי של שרית מדהים. טיעון מפוקפק, כי אינך שופט ביצוע לפי עוצמת המקור, אלא אם הביצוע החדש מעניק לשיר זווית קצת אחרת, פרשנות אחרת. שרית אמרה: "עשית כבוד לשיר שלי" – וזו דווקא אינה הסיבה שמנטור יסתובב לשיר שלו, אבל גם שרית הרגישה שיש כאן זמרת.
לנבחרת שלי אני לוקח מהתוכנית של ה-2.1.2013 את מי שעונה לשם מיה יוהנה מנחם על ביצוע יפהפה ל – River של ג'וני מיטשל. מסוגננת, שרה במינון קולי מדויק, מבינה את מהות סגנון הפולק-רוק, ענוגה. וגם את הדס סיידוף מפרדס חנה- כרכור על Time After Time המוכר מסינדי לאופר. גם כאן – מתברר כי פופ באנגלית מוציא מזמרות וזמרים ביצועים אינטליגנטים במיוחד.
סלסולים: זהו מדור מיוחד בתחרות. מתחת לכל סלסול יש לב ונשמה. מומחה ומתמחה – שלומי שבת. תן לנשמה ללכת במקומך, אבל מתברר שנשמה בלבד לא תספיק אם אינך זמר, ובתוכנית הזאת גילינו את אסף יעקב מראשל"צ (23) בגרסה ל"מלאת אהבה" המוכר מרובי לוי.
ועוד קטנה לאביב גפן שהתקיל  את המתמודד אלכס ליטבק בשאלה – "אתה שר כמו שאתה מדבר?" אחרי ששמעת את הביצוע המאוד גבוה שלו ל "רד מעל מסך הטלוויזיה שלי" של פורטיס. מהשאלה השתמע שזמר צריך לשיר כמו שהוא מדבר. ליטבק ענה נכון – "כשאני שר יוצאים החוצה דברם, שאני לא יכול להביע בדיבור". כאן אני כאילו מישהו אחר.כלומר – אני השחקן הגדול של השיר. זה א-ב' באמנות, לידיעת אביב גפן, ושופט מנטור שתכליתו – לקבוע גורלות צריך לדעת שקיים פער לעיתים גדול – בין מה שאתה, כאשר אתה מדבר, למה שאתה כאשר אתה שר.

יובל זדרמן, צליל קליפי, מיה יוהנה מנחם

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות