סדנאות וקונצרט

ענק הג'אז פיל וודס חוזר

0/5

ככל שהשנים עוברות – הולך דור נפילי הג'אז ונכחד. כל הזדמנות לחזות באחרוני הנגנים בפעולה היא כמובן נדירה.לישראל חוזר סקסופוניסט האלט פיל וודס (Phil Woods) הנחשב אחד מגדולי נגני הג'אז החיים כיום. שמו עולה בנשימה אחת יחד עם צ'ארלי פארקר (Bird) ו'קנונבול' אדרלי ולא בכדי נהגו לכנותו The New Bird.
פיל וודס, בן למעלה מ 80, קיבע את מעמדו כאחד מהסקסופוניסטים החשובים בעולם. במהלך הקריירה העשירה שלו הוא ניגן עם אגדות ג'אז כמו דיזי גילספי, בני גודמן, ביל אוואנס, גארי ברטון, ג'רי מליגן, מישל לגרן, רון קארטר, קווינסי ג'ונס, סוני רולינס, טלוניוס מונק, ובן וובסטר. סולו הסקסופון שלו מפאר את אלבומיהם של הזמר בילי ג'ואל, פול סיימון ולהקת סטילי דן.
וודס הקליט עשרות אלבומים תחת שמו. זכה ארבע פעמים בפרס הגראמי מתוך שבע מועמדויות. נבחר שבע פעמים לנגן האלט של השנה על ידי ה Down Beat Magazine היוקרתי.
פיל וודס הופיע בישראל ב-2006 במסגרת פסטיבל ג'אז תל-אביב.  כתבתי אז: "וודס מסיר מעיל וכובע קסקט שחור, מצמיד משאף לפיו (חולה אסטמה), מתנשף עמוקות, וכשנדמה שהאיש כבר לא יכול להוציא עוד צליל אחד מהאלט סקסופון, ממשיך הענק לנשוף בטון חם צבוע בצבע שאין מי שיכול לחקות אותו"
וודס, מאחרוני דור הנפילים של האלט סקסופון, ניגן אז, לפני כ-9 שנים עם השלישייה המצוינת של טוני פנצ’לה האיטלקי את הבלדה "גודביי מיסטר אוואנס" וגם בוסה If I Should Loose You. ולסיום (האזינו מטה) – Willow Weep For Me. הייתה לו הפתעה מרנינה עם הרבה קצפת: אלי דגיברי, רוברט אנצ’יפולובסקי, תלמידו של וודס הצטרפו לפסגת אלט סקסופוניסטים. אז סיפרו כי וודס עומד לפרוש מהופעות והוא אף דבר על ההופעה בשיראל כמתנת פרישה מחממת לב. והנה, חי-קיים-נושם ומנגן בשבוע הבא כאן אצלנו. במסגרת ביקורו יעביר וודס סדנאות אמן מקצועיות, ישתתף בג'ם סשן במועדון שבלול ויופיע בקונצרט עם מורים ותלמידי רימון.  
שיא ביקורו של וודס יהיה במופע מיוחד ביום חמישי 17/1 בשעה 21:00 בצוותא תל-אביב.
בחלקו הראשון של המופע ינגן וודס עם אנסמבל The Jazz Institute – האנסמבל הייצוגי של מגמת הג'אז ברימון בהדרכת רונן שמואלי ובחלקו השני ינגן עם מורי רימון : רוני הולן , אלק כץ , יוסי לוי , ארנון פלטי וחברו של וודס הסקסופוניסט הישראלי רוברט אנצ'פולובסקי.  הסדנאות ברימון פתוחות לקהל הרחב – וכפופות בהרשמה מוקדמת דרך אתר רימון .

בתמונות למטה: פיל וודס בפסטיבל ג'אז תל-אביב 2006. צילום: יוסי חרסונסקי

פיל וודס השלישיה של טוני פנצ'לה ורוברט אנצ'יפולובסקי – Willow Weep For Me

Phil Woods In Israel 2013

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות