מפלגות ישראל

הדג נחש

מילים: מאיר אריאל לחן: הדג נחש עיבוד: יוסי פיין והדג נחש
4/5

שנרקוד את זה? רגאיי קליל תנועה, קצב ג'מייקני אפרו-קריבי בפעימות מודגשות. הדג נחש מנסים שוב לטפס על עגלת המהפכה המקומית. למי זה יזיז? מירי רגב תרקוד איתם עם דגל ישראל ביד. טקסט של מאיר אריאל שמעולם לא פורסם אומר את מה שכולם חושבים על כנופיות המועמדים להיות בכנסת ישראל בחודש הבא.
מה חדש? – אין חדש. אריאל כתב "קובלנה נגד מפלגות ישראל" לפני מותו הפתאומי וכחודש אחרי מערכת הבחירות של 99. הדג נחש הלחינו כדי להוציא בעיתוי הנכון.  נרקוד את זה כי במילא המציאות קשה יותר מהסטירה, אז לפחות שנחגוג את הלעג. ההפקה המוסיקלית של יוסי פיין לקחה את הדג נחש לסיסטם של הפנקי-רגאיי באופן שהמסר מתמוסס על רחבת הריקודים או על האוטוסטראדה בשירה, שנשמעת שירת המנונים חמודה. הדג נחש לא תביא את המהפכה, כי היא כבר חלק מפס הקול המקומי, זה שלא ימנע מביבי לחתום עם ש"ס, ליברמן, הבית היהודי וכל השאר.

 

מפלגות ישראל עלו לי עד כאן/ בנאמנותן לאמונתן כמובן/ ומגלות תוך כך את ערוותן/ מתפארות בגודל חוצפתןמפלגות ישראל עלו לי עד כאן/ זונות שלטון מקבלות אתנן/ אם לא הן אז לא כלום מצידן/ שהספינה תתנגש בקרחון הלבן.
עלו
לי עד כאן/ עלו לי עד כאן
….
מפלגות ישראל עלו לי עד כאן/ כי ממילא לא יבואו חשבון איתן/ וקפיטן הולך ובא קפיטן/ ומפלגות עודן עומדות על מכונן/ מפלגות ישראל עלו לי עד כאן/ מפליגות עוד ועוד בערך עצמן/ ומפלגות את ציבור הבוחרים בדרכן/ וקורצות זו לזו במזנון במשכן
עלו לי עד כאן/ עלו לי עד כאן
….
מפלגות ישראל עלו לי עד כאן/ כי למרות שהמצב יותר ויותר מסוכן/ לא יהיה שלטון בלתי אם שלטונן/ ואין שלטונן אלא מעשה אונן/ כן מפלגות ישראל עלו לי עד כאן/ מפלגות ישראל צריכות לבוא על סיפוקן/ מקזזות זו את זו בהתנגדותן/ מאשרות זו לזו העלאת משכורתן
עלו לי עד כאן/ עלו לי עד כאן….

* השיר ישתלב באלבום השביעי של "הדג נחש" – "זמן להתעורר".

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. הדג נחש הם הלהקה המעניינת היחידה בארץ. הם מבצעים דגולים בתחומם ולוקחים את העבודה במיקצועיות ראויה לשמה . אין להם נפילות של ממש. גם השיר הזה אינו נפילה, אבל הוא לא מהגדולים שלהם. עניין של טעם. הרגאיי הזה לא מדבר אלי, ונשמע קצת כמו רפליקה של כל הז'אנר הזה. מה לעשות, הדג נחש הכי טובים כשזה בא להם במקוריות ( ויש להם מזה בכמויות מסחריות ). זה – לא כל כך מקןרי.

  2. חרסונסקי גם אם שיר של מליון דולר יפול לך על המצח אתה לא תראה… עשרה כוכבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות