אורייה היפ Uriah Heep

הערב במשכן

Uriah Heep 2013
0/5

הרוק של פעם מזדקן, אבל עדיין בועט. יותר נכון להגיד: הזמן רץ, אבל אינו בורח לפליטי הז'אנר. הם הופכים יותר ויותר "מיתולוגיית רוק"… הערב במשכן לאומנויות הבמה – אורייה היפ Uriah heep, ילידת 1969 – לונדון. פעם אמרנו את השם הזה "אורייה היפ" בנשימה אחת עם לד זפלין,סגול כהה ובלק סאבאת, אולי בשל התערובת הזו של פרוגרסיב, הרד רוק, מטאל.
מה מביא את החבורה בפעם השישית לישראל? אחרי ארבעה עשורים מאז הקמתה – עושים איתה חסד נעורים. לאורייה היפ מועדוני מעריצים של מבוגרים וצעירים. הלהקה רצה קדימה, ומגיעה אף למופעי אצטדיונים.
יש על מה לדבר: 21 אלבומי אולפן, 12 אלבומי הופעות חיות, 13 אוספים, 27 סינגלים. מספרים כי July morning (הקשיבו מטה) משמש המנון פסטיבל השמש בבולגריה הנחגג בכל 30 ביוני על שפת הים השחור.
המופע הנוכחי נקרא על שם הסינגל Neil on the head מתוך אלבומה האחרון Into the wild שיוצא ב-2011.
הלהקה הוקמה ע"י הזמר David Byron דיוויד ביירון והגיטריסט מיק בוקס. אלבומה הראשון נקרא Very 'eavy…Very 'umble, אלבום שלא ירד מהפטיפון שלי בשבעים. החבורה עברה שינויים פרסונאליים מדהימים. במהדורתה הראשונה ניגנו גם קן הנסלי (גיטרה) פול ניוטון (בס) והמתופף אלכס נפייר שהשתייך ללהקתם הישנה של ביירון ובוקס – "ספייס". נפייר הוחלף במהירות שיא ע"י ניגל אולסון. זה כמובן לא היה החילוף האחרון. למעשה, התחלופה באורייה היפ צריכה להיכנס לספר השיאים: לא להאמין, אבל התחלפו בה כ-30 נגנים במשך השנים.
ההרכב היציב ביותר של הלהקה היה בין השנים 1972 ל-1975, אז גם הוציאו 5 אלבומים כשהראשון – Demons and Wizards נחשב לאחד הטובים של ההרכב. ב-1975, כאשר הפופולאריות של הראתה סימני דעיכה – החלה מגמת נטישה. העזיבה הבולטת הייתה של הסולן דיוויד ביירון ב-1977. הוא הוחלף בג'ון לוטון.
מה נשאר מההרכב המקורי? מהמייסדים נמצא את מיק בוקס (שירה, גיטרה). האחרים: טרוור בולדר (שירה,בס), ברני שואו (סולן שירה),פיל לנזון (שירה ,קלידים), ראסל גילברוק (שירה,תופים).

אתר הלהקה: www.uriah-heep.com

אורייה היפ – ההופעה – ביקורת

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות