מדבר על הגיטרות שלו

אריק קלפטון

5/5

הגיטריסט והגיטרות. ליתר דיוק – הגיטריסט מדבר על הגיטרות שלו.  אריק קלפטון, אינו אוהב להתראיין בלשון המעטה. אבל כשמאתגרים אותו בשיחה על גיטרות, הוא יזמין צוות טלוויזיה לביתו שבלונדון. הנושא: Eric Clapton Crossroads Guitar Collection  בחבירה ל – Guitar Center, רשת הכלים המוסיקליים הגדולה בעולם שיצרה העתקים מהגיטרות הותיקות שלו – Brownie גיטרת פנדר סטראטוקסטר, עליה פרט במהלך שנות השבעים, "לוסי", גיטרת גיבסון לס פול החשמלית ושתי גיטרות אקוסטיות "מרטין".
הפעם הראשונה שה – פנדר סטראטוקסטר הלהיבה אותו הייתה כשראה את באדי הולי, הרוקנ'רוליסט האמריקני מנגן בה, אבל ההתלהבו הפכה אובססיה כשראה את הבלוזיסט באדי גאי מנגן בה בהופעה. קלפטון התחיל להשתמש בסטראטוקסטר באופן קבוע אחר שלהקת  Cream התפרקה. ב – Brownie ניגן בהקלטת Layla עם להקת דרק והדומינוס בתחילת השבעים.  הגיטרה הזו נמכרה ב-1999 ב-497,000 דולר.
ההעתק יימכר ב -15,000 דולר. העתקי גיטרות ה"מרטין" יימכרו במחירים שינועו בין 6,000 ל – 50,000 דולר. תיעוד הוידיאו הם מסמך נדיר לא רק לגיטריסטים, הזדמנות לראות את קלפטון  אוחז ב"גיבסון". לשמוע אותו אומר על ה"לס פול" עליה פרט בשנות השישים  – "היא הפכה חלק מגופי, מקיומי. הרפרודוקציה נעשתה מגיטרת  ה –
Gold Top משנת 1957, אותה מסר לידידיו ג'ורג' הריסון, נגן הביטלס המנוח, כשאר התארח בהקלטת While My Guitar Gently Weeps. כמאה רפליקות של הגיטרות האלו שיצאו בקרוב יימכרו במחיר 15,000 דולר.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות