עיון ביקורת
לרכישה >>

פרנק סינטרה , Best Of The Best (המובחרים שבמובחרים, נובמבר 2011)

אוספים, האלבומים הגדולים, מוסיקה ג'אז

לא סופרים כמה אוספים של פרנק סינטרה יצאו. פשוט מוציאים עוד אחד. יש ביקוש. יש רכישה מוגברת של תקליטיו בעידן שהעסקים האלה נמצאים בקריסה. ליתר ביטחון קוראים לאוסף, "הטובים ביותר של הטובים היותר".
לא את השירים מחפשים אצל פרנק סינטרה, אלא את הקול, ההגשה, את הפרייזינג ותזמור עשיר ומדויק. השירה המאוד גמישה, הליטוש הזה. הגרוב הטבעי, הזורם. כשכחול העין אימץ שיר – הוא הפך לשלו. לכן, אין להתייחס לאוסף הזה, דיסק הג'אז המכיר ביותר בעולם בשנתיים האחרונות, כאל אוסף נוסטלגי בלבד שמחזיר לימים ולילות של הסרט בשחור-לבן.
כל שיר נשמע כאילו סינטרה עצמו כתב אותו. הכריזמה, השליטה, הביטחון. למעלה מתריסר שנים לאחר שסינטרה הסתלק, המוסיקה של סינטרה אינה מתכוונת להיכנס לגנזכי הפנתיאון של ענקי הג'אז. היא חיה, נושמת, שייכת, מענגת, מלהיבה. אין ספק: זמר הג'אז הנצחי היה כוכב הרוק הראשון של אמריקה, וכוכבי רוק גדולים כידוע לעולם חיים.
האלבום שיצא בסוף 2011 מכיל 23 (סינטרה הקליט כ-1500 שירים במהלך הקריירה שלו) שירים שסינטרה הקליט עבור קפיטול ועבור רפרייז, רובם ככולם להיטי סווינג גדולים. מ – Come Fly With Me של 1958 ועד לנושא מ – New York New York. של 1980. בין ובין תקבלו כמעט כל מה שרציתם לקבל מסינטרה ולא ידעתם איזה אוסף מכיל אותו. My Funny Valentine – יש. The Lady Is A Tramp – בודאי. Fly Me To The Moon – חובה. גם – It Was A Very Good Year ו – In The Wee Small Hours Of The Morning. לא שכחתי: My Way. כל אחד והשיר שלו. להתענג מחדש. למי הוא מיועד? לאנשים צעירים שלא ידעו. הקשישים שבויים לעולם.


01. I've Got the World On a String
02. My Funny Valentine
03. Young At Heart
04. In the Wee Small Hours of the Mor
05. Love and Marriage
06. You Make Me Feel So Young
07. I've Got You Under My Skin
08. The Lady Is a Tramp
09. Witchcraft
10. All the Way
11. Come Fly With Me
12. Angel Eyes
13. Nice 'n' Easy
14. Night and Day
15. The Way You Look Tonight
16. My Kind of Town
17. Fly Me to the Moon (In Other Word
18. It Was a Very Good Year
19. Strangers In the Night
20. Summer Wind
21. That's Life
22. My Way
23. Theme from New York, New York

 

דירוג:
וידיאו:
Theme from New York, New York
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *