אין לנו זמן

סוכרזית

מילים ולחן: להקת סוכרזית הפקה מוסיקלית: דניאל יעקובוביץ'
3.5/5

את הסינגל הקדימה מודעה – "נעדר רוק", שלפי הקומוניקט (שהגיע עם הסינגל) נועד לעורר מודעות לתחושה שהרוק נעלם מארצנו. ועוד נאמר בגוף ההודעה – "הלהקה הרגישה שצריך להגיד את זה כדי לנסות לעשות שינוי בתרבות המוזיקה בארץ בכל הקשור לרוק". אין לי מושג למה מתכוונים בעלי המסר? מישהו מונע ממישהו לעשות רוק? משרד החינוך מצנזר? הבעיה בקהל? הבעיה באי קבלת ז'אנר רוק בועט? מה הם רוצים להגיד? כששלום חנוך, ברי סחרוף ופורטיס יצרו מוסיקה הם אפילו לא קראו לה "רוק". הם יצרו מוסיקה בלי להרים שלט "נעדר רוק". הם לא באו למלא צורך תרבותי. הם יצרו כי זה הגיע מתוכם. לכן, כל קידום המכירות זה ללהקת "סוכרזית" נשמע בלתי אמין בעליל. תעשו רוק – ויהיה רוק.
לעצם העניין: יש כאן רוק גיטרות ישיר ומהוקצע שמנסה לומר משהו על תרבות הפאסט, תוכניות הטלוויזיה שמעודדות להצלחות מהירות. שיטת העדר. "אין לנו זמן" – כמוטו של אנשים שרוצים להגיע רחוק הכי מהר. תיאור המציאות הזה – נכון, אם כי השיר יותר אישי (הפחד שאוחז בדובר, הניסיון לגלות מי הוא) מאשר בעל נימה של סטירה חברתית.
לא בטוח שהשיר ה"המנוני" הזה יביא את סוכרזית בדרך הקצרה והמהירה אל פסגת האושר וההצלחה. עוצמות הגיטרות והשירה הקולקטיבית נשמעות מהודקות וטובות, אבל כיצירת רוק חדשה (או חדשנית) יש מעט מה לרוץ ולספר בראש חוצות. דציבלים ונגינה מהוקצעת כשלעצמם אינם תכלית. אם "נעדר רוק" – אז אנחנו מצפים לבשורות יותר מאתגרות מוסיקלית כדי להגיד משהו טוב על הלהקה בפרט, ועל תרבות הרוק בארצנו בכלל. זה לא השיר הזה.

נכון שאני לבד ואין לי אף אחד שיבוא ויציל אותי / אבל הדרך הזו היא הכי קצרה… לשם,/ יש בחוץ עוד אלפי אנשים ורק אחד הם רוצים, שיהיה הדבר הבא- / אבל הדרך הזו היא הכי קצרה..
אין לנו זמן- היום קונים בשקל / כל זאת ועוד- כן בפרק הבא,/ אם זה הזמן להיות הכי נכון, לך וגלה מי אתה.
זה שוב קורה לי, זה משתנה בי, הפחד להפסיד שוב אוחז בי, / כי שוב הגעתי לאותה הנקודה – / אין לנו זמן- היום קונים בשקל / כל זאת ועוד- אולי בפרק הבא / אם זה הזמן להיות הכי נכון, לך וגלה מי אתה/ אין לנו זמן- היום קונים בשקל,/ כל זאת ועוד- אולי בפרק הבא,/ אם זה הזמן להיות הכי נכון, תגלה מי אתה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות