גרוב לנעמי

אנסמבל מתן קליין

עצמאי
4.5/5

איך אתם רוצים נעמי שמר? ג'אז-אוריינטאל? ברגאיי? קאונטרי? וורלד מיוסיק? בלוז? דרום אמריקני? ארוזה בגרוב? מוגשת Smooth? לירי מעודן? מתן קליין, נגן החליל לקח את שמר לסיור במוסיקת העולם, שירים מ"שדות בית לחם" דרך "לילה בחוף אכזיב" ועיר לבנה" יצאו איתו לטייל. האלבום מכיל 12 שירים מוכרים של שמר מנוגנים כסטנדרטים בעיבודים ובאלתורים מכל הבא ליד. מהיכרותי את פתיחותה של נעמי שמר – אני בטוח שהיא הייתה אוהבת את היציאה להפלגה הססגונית הזו עם מתן קליין גם אם שירים של שלוש דקות התארכו לקטעים של שש ושמונה דקות. קליין יכול היה ללכת על עיבודים ללא קול אדם, אבל בחר לשתף את הזמרת אלה תדמור בכל הקטעים, זמרת מיוחדת, לעיתים קברטית-דומיננטית מדי, אבל גם "כלי" בתוך ההרכב המצוין שבנה מתן.
דיסק של מניפת צבעים, מתן קליין מרגיש לגמרי "טווסי" בטיפול בשירי נעמי שמר. לוקח שיריה למחוזות הג'אז הורסטילי שלו, עיטורים למכביר, צבעים אתניים, נשימה ארוכה באלתור, כמו ב"שלומית בונה סוכה", "עיר לבנה" בסולו פנדר רודס של טום אורן, סולו בס של אברי בורוכוב, עופר גנור – גיטרה. אלתורי הפסנתר הגיטרה והתופים  ב"תלבשי לבן".
בחירת הכיוונים והסגנונות מעידה כי איש החליל המצוין מת לצאת מהקופסה. ובגדול – נעמי שמר כמו שלא שמעתם מעולם.

שירים: שדות בית לחם, ליל אמש, תלבשי לבן, אחרי השקיעה בשדה, שלומית בונה סוכה, לילה בחוף אכזיב, עיר לבנה, הדואר בא היום, סרנדה לך, מטרייה בשניים, מחבואים.

The Mattan Klein Ensembl – Naomi's Groove

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות