ניב מנצור, אנאל ולנזי, לינה מחול, דניאלה מילוא, דן סלומון, רודי ביינסין

דה וויס 23.2

רבע הגמר
4/5

רודי ביינסין. רודי ביינסין. היא הדה וויס The Voice של 2013. למישהו יש התנגדות? הסתייגות? איך התחלתי את הביקורת הראשונה על העונה החדשה של דה וויס – אתם יכולים לבדוק: "והזוכה ב – The Voice של השנה היא רודי ביינסין בת 22 מנתניה, נצר למשפחת עולים מאתיופיה. כלומר: אם יש להחליט כבר ועכשיו, היא לקחה בהליכה את התחרות עם הביצוע ל – Natural Woman, המוכר גם כ – You Make Me Feel במקור של ארתה פרנקלין. כלומר: אם לקחת את מהות התחרות – קול – זה הקול שצריך להיבחר. Soul בנשמה. וזה יוצא לה כמו שזמרת סול ענקית צריכה להישמע"
עד כאן ציטוט מעצמי. את הדברים האלה כתבתי ב-19.12.2012. אנחנו ב – 23.2.2013. אני לא משנה כמעט מילה פרט לשם השיר – Fallin במקור: אלישה קיז. אתם יודעים מה: הביצוע לשיר הזה היה חזק יותר. על הבמה ראיתי גברת סול. ליידי סול במלוא הדרה ועוצמתה. מה בלבלו לה את המוח עד עכשיו. רודי ביינסין חזרה הביתה. מהשלב ההוא (הבליינד אודישן) זה ביתה וזה מבצרה – הסול. אפשר היה כבר אז לסגור באסטות. אני קונה את כל מה שנאמר: שלומי שבת הרגיש מדיסון סקוור גרדן בניו יורק. יובל בנאי דיבר על סיפור סינדרלה בהתגשמותו, אחרי שביקר בבית הוריה.
וגם לינה מחול אחת: אידאולוגית, יש לי העדפה שהיא תזכה. כי לינה מחול – עם המערביות והערביות והטורקיות וכל מה שהיא מכילה – היא הדוגמא האולטימטיבית לזמרת מצוינת, שמסמלת את ניצחון המוסיקה על כל מה שמפריד בין אנשים ועמים בעולם של כאוס ונהרות דם. אינטליגנטית, נשמה טובה, שילוב בין מסורת למודרניות. קחו ממנה דוגמא לבחורה מופלאה. הגרסה שלה ל – California King Bed של ריהאנה הייתה לא פשוטה –בעיבוד, בסינתזה בין מזרח למערב והיא עמדה במשימה בביצוע מלוטש כיהלום.
מהשלב הזה – כל זמר, גם אלה שיודחו ע"י הצופים, מועמדים להגיע רחוק מחוץ לדה וויס. כל אחד והייחוד שלו. ניב מנצור במדור הזמר הים תיכוני. יש לו חספוס ששם בכיס הקטן גם את ענקי הז'אנר. ל"אנצל" הוא קיבל תזמור כלי נשיפה ששדרג לו.
דן סלומון: העתיד שלו מסקרן, כי לא ברור אנה פניו מועדות. המשינאים רואים בו המתחרה "הכי מוסיקלי" בדה וויס. שלומי ברכה אוהב אצלו את חוסר הקוהרנטיות ("מה שאני אוהב אצלך – שאתה מטעה") לא נפלתי מהביצוע שלו ל"עכשיו אני" של החברים של נטאשה, הגם שבמונחים תיאטרליים (מיוסיקאל) הוא עשה עבודה טובה.
אנאל ולנזי חיפשה הזדהות אישית עם שיר ובחרה ב – Torn של נטלי אימבורליה. ביצוע טוב, מהוקצע, אבל לא הצליחה לקחת אותו לחצר האחורית שלה, לתת פרשנות אישית מיוחדת למקור. זה כנראה המחיר שמשלמים בשביל הריאליטי – לספר בכל מחיר הסיפור שמאחורי השיר – לְרַגֵשּ לְרַגֵשּ. מרוב לְרַגֵשּ – לא ריגשה.
דניאלה מילוא בחרה שיר רגאיי במקור על הפצת גאלה ואהבה – Redemption Song של בוב מארלי. הביצוע מאוד מהוקצע, אבל חסר לי התבלין השורשי של השיר – מוסיקת הרגאיי. מילוא אמרה לפני הביצוע – שהיא מעדיפה לעשות שיר עם "האמת שלה" אפילו במחיר הדחה. האמת היא שהאמת שלה לא לגמרי הגיעה, והיא הלכה הביתה.

הנבחרת של שלומי שבת

ניב מנצור"אנצל" במקור: – מוש בן ארי
אנאל ולנסי Torn במקור: נטלי אימבורליה
לינה מחולCalifornia King Bed במקור ריהאנה.

לחצי הגמר עלו: ניב מנצור ולינה מחול.
אנאל ולנסי אינה ממשיכה

הנבחרת של יובל בנאי ושלומי ברכה

דניאלה מילואRedemption song במקור – בוב מארלי
דן סלומון
– "עכשיו אני" במקור: החברים של נטאשה.
רודי ביינסין – Fallin במקור: אלישה קיז.

לחצי הגמר עלו: דן סלומון ורודי ביינסין
דניאלה מילוא אינה ממשיכה

ניב מנצור, אנאל ולנזי, לינה מחול
דניאלה מילוא, דן סלומון, רודי ביינסין

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות