בלילה

הפרויקט של עידן רייכל

מילים: עידן רייכל ויעקב גלעד לחן: עידן רייכל עיבוד והפקה מוסיקלית: עידן רייכל גלעד שמואלי
4.5/5

תפילת רייכל את יעקב גלעד. יש שעות קטנות שהיא מתבקשת. תפילה אינה חייבת להיות ממוענת לישות עליונה. לעיתים – היא בינה לבין עצמך. דבר אל ליבך – הוא יענה. שיר פשוט. נוגה ונוגע. יש לרייכל את המנגינה הזו, שמתנגנת ומחלחלת כבר בשמיעה ראשונה, כאילו כבר נולדה, ורק ביקשה שיגלו אותה. 
מוטיב העצבות הוא בסיסי במוסיקה שלו, מגיע ממקומות של תחושות אמת. אם אמרנו – דו-שיח בינך לבין עצמך – זו המוסיקה של עידן רייכל. תחילה הטון – קולו של עידן חביב שהוא כאן כלי, כמעט העתק שמש של קול רייכל. הצלילים: הפתיחה (המפתיעה) נשמעת כמו אוברטורה לסדרת שואה. ההמשך מחזיר למכון האיפור הקלאסי-פופ-אתני של רייכל. המינור היפה של הפסנתר, צליל הקמנצ'ה של מארק אליהו הולם להפליא. צלילי המיתר העוטפים. שיר שתוגתו אופפת אותך – גם מחלחלת.

אולי בקרוב, אולי אחרי החגים / מי יודע, מי יודע/ אולי במקרה כשכבר לא תצפה/ מי יודע, מי יודע
בדלת הזו או מחוץ לחלון / עוד הכול מחכה/ בבוקר אחד או בערב כמו זה/ אתה בטח תראה
ברגע חולף או בגשם שוטף/ מי יודע, מי יודע/ כשכולם ישנים אף אחד לא רואה/ מי יודע, מי יודע
וגם אם נדמה שהיה ונגמר/ עוד הכול מחכה/ גם אם רע וקשה וקרוב לקצה/ אתה בטח תראה/ אם תשאל אז הלב יענה
ובלילה, בלילה / בשעות הקטנות/ התפילות הפשוטות מבקשות/ בלילה, בלילה / לחכות לתשובות/ כדי למצוא עוד סיבה לקוות
רגע לפני שבכלל לא תרצה/ מי יודע, מי יודע/ ולפני שתגיד שכבר לא משנה/ מי יודע, מי יודע/ ואם הטעם קצת מר ושורף בחזה/ אז הכול יחכה/ אתה כאן, יש עוד זמן והכול ישתנה / אתה בטח תראה
אם תשאל אז הלב יענה

* השיר 'בלילה' נכתב בלילה אחד לפני החגים בשנה שעברה, תוך כדי אחת הנסיעות של הפרויקט בעולם.
עם חזרתו ארצה, הרגיש עידן רייכל צורך ב"מראה" לכתיבת מילות השיר, שהיו עדיין אסופה של מחשבות בתהליך גיבוש, ופנה ליעקב גלעד. השניים צללו ללילה של שיחות ומחשבות ואט אט הפכו את המילים, שכתב רייכל בדרכים, לטקסט המשותף של רייכל וגלעד שכאן לפניכם.
לדברי רייכל, מהווים עבורו הרגעים שלפני החג צומת דרכים מעוררת חשיבה, והוא מוצא בהם את הנחמה המבטיחה שהכול עוד לפניו. בדיוק מהמקום הזה נולד השיר היפיפה– 'בלילה'. לביצוע השיר בחר רייכל את עידן חביב שחוזר לפרויקט לאחר שבעבר ביצע את השיר של הפרויקט "אמא, אבא וכל השאר".

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות