מי עלה לגמר

דה וויס 16.3

לינה מחול, דנה צלח, רודי ביינסין, אופיר בן שטרית, רוני פרי, עתליה פירס
4.5/5

דקה דומיה: רוני פרי לא בגמר. גמר ללא רוני פרי בדה-וויס הוא גמר חסר. כמו שהיא שרה Angie של הסטונס – ראוי להרבה יותר מאשר גמר הדה-וויס. מצד שני: לא נורא. את מה שיש לה לא יכולים לקחת ממנה. תחרות ריאליטי לא תנצח אותה.
ככה: כל העולות שרות מעולה. באמת – מייצגות את מהות הדה-וויס. כל אחת והתכונות הנפלאות שלה. אבל רוני פרי היא במהות מה שנדיר למצוא בתחרויות שירה – היא סינגר-סונגרייטר גם כשהיא שרה קאבר. המנטור שלה, אביב גפן דיבר עליה במונחים של הבדל בין "בידור" ל"אמנות". אני לא הייתי נכנס לזה. ומה – כל האחרות שעלו לגמר הן "בידור"? הייתי יורד מהעץ הזה. גם לינה מחול עושה "אמנות" מצוינת. גם היא זמרת ששרה את האמת שלה בלי רבע מניירה, אמיתית, זמרת-זמרת. היא הביאה א כל כולה ל – I Will Always Love You. ההבדל הוא באישיות היוצרת, ומבחינה זו רוני פרי היא במהות יוצרת, מעניקה את הטון הפנימי, הצבע הקולי והחספוס המיוחדים לכל שיר, עד שהם הופכים לשלה.
מדוע רוני פרי אינה בגמר? לא אתעסק בשאלה הזו. מולה שרה זמרת טובה מאוד כמו אופיר בן שטרית, באה מענווה, צלולה, יפה. הכל בסדר. אין טענות. אבל אם אני צריך לקבוע מי היא הזמרת של דה וויס – אז רוני פרי. לגבי כל השאר – הן כל כך טובות שמגיע לכולן. מעכשיו – הכל תלוי בבחירת השיר, בעיבוד. לא רק הביצוע, מה שמחזיר לתוכנית: ניב מנצור שר בסדר "עכשיו התור לאהבה", אבל "בסדר" כבר לא מספיק. דן סלומון נפרד מהפסנתר לשיר של פורטיס-סחרוף ונסחף לביצוע בומבסטי ולא מדויק בעיבוד לא מתאים לסימפונט. מעידה של ממש. לינה מחול הגישה ויטני יוסטון בביצוע של זכייה בתחרות – לא רק שימוש נכון בקול, אלא עומקים משלה. לדנה צלח היו רגעים יותר טובים בתחרות. הגרסה שלה ל – Eternal Flame של הבאנגלס הייתה ללא בערה פנימית.  טובה יותר הייתה עתליה פירס עם קאבר ל – Turning Tables של אדל. נכון שהאתגר מול זמרת כמו אדל אינו פשוט, אבל הביצוע של פירס הכיל עומק אמיתי.
אם רוני פרי אינה בגמר, ובכל זאת מחפשים קול זוכה – אז רודי ביינסין. כמו שהיא שרה Heavy Cross בעיבוד לרוק וסימפוניה זוהי פסגת ה – Soul. ואכן אם מדברים על זמרת בדה וויס 2013, ביינסין היא זמרת-זמרת-זמרת. היא הבאה בתור, והיא לא "בידור" ממש כמו לינה מחול, אופיר בן שטרית ודנה צלח. 
האם יש לי מועמדת לזכייה? כלומר: אחרי דקת הדומיה לרוני פרי – את מי אני רוצה לראות זוכה? מעכשיו – הכדור עובר אליהן. דרוש ביצוע חיים כדי שהתשובה תהיה יותר פשוטה.

לינה מחול – I Will Always Love You ביצוע במקור: ויטני יוסטון

ניב מנצור"עכשיו התור לאהבה" ביצוע במקור: עוזי חיטמן

דנה צלחEternal Flame ביצוע במקור: הבאנגלס

עתליה פירסTurning Tables ביצוע במקור: אדל

דן סלומון – "ניצוצות" ביצוע במקור: רמי פורטיס וברי סחרוף.

רודי ביינסיןHeavy Cross ביצוע במקור: Gossip

אופיר בן שטרית – "אוהבת אותך עוזבת אותך" ביצוע במקור: דפנה ארמוני

רוני פרי Angie ביצוע במקור: הרולינג סטונס

עלו לגמר: לינה מחול, דנה צלח, רודי ביינסין, אופיר בן שטרית

לינה מחול, דנה צלח, עתליה פירס
רודי ביינסין, אופיר בן שטרית, רוני פרי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. רק שתדעו רוני כן שרה שירים מקורים תחפשו בגוגל ronnie perry SoundCloud ותשמעו . היא באמת גדולה וטובה אתם לא מבינים כלום ועוד באנגלית

    1

  2. חובת ההוכחה על רוני פרי.
    אם היא יוצרת קדימה!
    בתור זמרת כל ארבע הפיינליסטיות עולות עליה לדעתי.
    תיאור של כל אחד ממשתתפי דה וויס כזמר יוצר כרגע הוא טרם זמנו – כולם ביצעו רק גירסאות כיסוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות