ראיון

עידן רייכל מגיע לקיסריה

בית היוצר ת"א
0/5

עידן רייכל אסף את התקשורת (בית היוצר ת"א) כדי לדבר על היצירה ועל עצמו. זה חידוש מבחינתו: מפגש עיתונאים בליווי הדגמות, סיטואציה שלא חווה מעולם בעבר, אבל עידן רייכל אוהב לגוון. אחרי הכל מגע עם קהל אינו רק השירים והפרויקט, למרות שאלה בלבד מספיקים כדי להביא את עם ישראל לחנויות הספרים בקניונים (כן חנויות ספרים. חנות מוסיקה – מצרך נדיר) ולרכוש מתנה לדוד ולדודה. אז גם המלחמה על כיסו של הצרכן בעיתות חגים היא נקודה שאין לזלזל בה.
רייכל דיבר יפה על עצמו, על תהליכים ביצירה, על מפגשים נדירים עם אנשים נדירים (הקונטרה טנור הגרמני אנדרה שול, ויו פארקה טורה), שהגיעו לדיסק החדש. איש יצירתי, פרפקציוניסט, שבוי בתהליך יצירתי נפלא, שמתחיל על הפסנתר, ומגיע עד חבורה מופלאה של זמרים שונים ונגנים, שעושים לילות כימים באולפנים ונוסעים איתו אל העולם הגדול.
רייכל יסע לקצה העולם למצוא זמר לפרויקט שלו, ממש כמו שהוא ייבחר זמר מקומי אנונימי, ברמן שפגש, שאמר לו "אני חייב לשיר איתכם". כל סופרסטאר אחר היה מחייך וממשיך. לרייכל הייתה תחושת בטן, והוא הזמין אותו לאולפן. לבחור קוראים תמיר נחשון, ובאולפן הבין רייכל כי מצא את האיש הנכון לשיר הנכון ("עכשיו קרוב")
אלבום שהפקתו התארכה ל-4 שנים, שהפך צומת חיים. רייכל לוקח החלטות הרות גורל על חייו כמו – "שאני לא אעשה בר מצווה לבן שלי בגיל 40, כי בגיל 27 החלטתי שאני מתמסר למשהו אחר.
המשהו האחר הוא גם חיפוש פינות פחות "גדולות מן החיים". הוא נזכר בדברים שסיפור סולן נירוונה, קורט קוביין, שהוא מתגעגע לימים שנפגש בגרז' עם חברים כדי להקים להקה חדשה. אזור התמימות הזה עדיין מדבר אל רייכל, שמוכן אפילו לחזור ולנגן כקלידן בלהקתו של ויו פארקה טורה.
עידן אומר לי דבר פשוט ומדויק: "אני רוצה לחיות את היצירה שלי, ויש לי זכות שאנשים רבים הולכים אחרי. זה אינו דבר מובן מאליו". ומדובר ברשימה של 95 נגנים וזמרים, שהשתתפו עד כה בפרויקט.
"רבע לשש" הוא 16 שירים המייצגים את קשת העולמות של עידן רייכל נכון לעכשיו, החושפים יצירה שהיא תחנות בזמן, בעולם ובארץ, שעות מיוחדות, או לדברי רייכל, "מפגשים שלעיתים מסמלים צמתים של החיים, שעדיין לא פה ועוד לא שם"…

ביקורת האלבום "רבע לשש"

ההופעה בקיסריה יוני 2013 – ביקורת


עידן רייכל – ראיון
עידן רייכל מסביר ומדגים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות