מירושלים עד קרקוב

הקולאז'ים המוסיקליים של קותימאן

4.5/5

על הסטארט-אפ הזה חתום קותימאן: קולאז'י וידיאו מוסיקליים אינם רק אהובי צופי היוטיוב, אבל הם צוברים תאוצה באמצעות היוטיוב. עכשיו הגיע קולאז' כזה מפסטיבל התרבות היהודית בקראקוב, פולין. במהלך הפסטיבל האחרון שהתקיים בשנת 2012. קותימאן צילם והקליט את משתתפי הפסטיבל במקומות שונים ברחבי העיר, והדביק ליצירה בעלת קומפוזיציה משלה. פסטיבל התרבות היהודית בקראקוב הוא פסטיבל התרבות היהודית המודרנית הגדול ביותר שמתקיים מחוץ לישראל. את הרב תרבותיות הקוסמופוליטית מייצג הסרטון המצוין של קותימאן.
זוהי עבודתו השנייה של קותימאן  בסדרה Thru The City שנוצרה בהמשך Thru Jerusalem , שמציגה את הניגודים המיוחדים בפסטיבל התרבות היהודית – עירוב בין חדש וישן, מזרח ומערב. הסרטון מבטא את עושרה של מורשת התרבות היהודית על גווניה. ההנחיה היחידה שניתנה למשתתפים הייתה לאלתר כאוות נפשם על גבי סולם מוסיקלי שנקבע מראש. קותימאן צילם, חתך מיקסס וערך את קטעי הוידאו.
קותימאן (אופיר קותיאל, יליד 1982) הוא אמן רב תחומי: מוסיקאי, מלחין, מפיק ואמן וידאו. בשנת 2007 הוא הוציא את אלבום הבכורה שלו בחברת התקליטים הגרמנית Melting Pot, שזכה לביקורות מהללות בארץ ובעולם.
בעבודת הקולאז' Thru-You שיצאה ב-2009, מיקסס קותימאן עשרות קטעי יו טיוב שונים, ויצר מהם אלבום אאודיו ויזואלי ייחודי וחדשני. הפרויקט זכה ליותר מ-11מיליון צפיות ונכלל ברשימת 50 ההמצאות החשובות ביותר לשנת 2009 של מגזין Time.
ב2010 הציג קותימאן עבודת וידאו באירוע הפתיחה של תערוכת YouTube Play במוזיאון גוגנהיים בניו יורק.
קותימאן מנהל קריית סולו ענפה ומגוונת. הוא משתף פעולה עם סאבו, חברו הטוב ושותפו להפקה של זמרים בארץ. בין ההפקות שלהם נמצאות קרולינה, קטלין רטנר, אסתר רדא ועוד. בימים אלו עובד קותימאן על אלבום הסולו השני שלו .
 

הקולאז'ים של קותימאן – קרקוב וירושלים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות