לא לביקורת, לא לסיקור

פסטיבל ימי זמר חולון

למה לא סקרתי השנה את הפסטיבל
0/5

פעם ראשונה השנה – שלא סקרתי את פסטיבל "ימי זמר" חולון. תשאלו למה? התשובה פשוטה: מיחסי הציבור של הפסטיבל נאמר לי: אתה יכול להגיע כאורח – אבל לא לביקורת ולא לסיקור מצולם. אתם מבינים – פסטיבל ציבורי קובע: אני לא מעונין בביקורת.
למען הגילוי הנאות: יומיים לפני ההודעה על הצנזורה, היה לי ויכוח קטן עם נעמי אטיאס, המנהלת האומנותית של הפסטיבל. הפניתי אליה שאלה בקשר למופע המחווה שנערך למלחין קובי אושרת, שנועד להעניק לו פרס מפעל חיים: שאלתי את אטיאס, שערכה את הערב: מדוע זמרת כמו גלי עטרי, המייצגת את רוב להיטיו של אושרת, אינה נכללת בין הזמרים המשתתפים בערב הזה? תשובתה של אטיאס הייתה: אין תגובה. התעקשתי, והיא אמרה משהו על "הצערת המופע" (מלשון צעיר). הבטתי ברשימה ומצאתי שם את אילנית, עוזי פוקס, גבי שושן. נו? על כך לא קיבלתי תשובה. פניתי לקובי אושרת. אל תשאל אותי, אמר, אני אורח בערב הזה. ואם כבר גלי עטרי, אז יש עוד זמרים בולטים ששרו את שירי כמו רותי נבון.
עד כאן הגילוי הנאות: כשביקשתי להגיע לסקור את הערב לכבוד אושרת ואת הערב "מלול עד שבלול" – גם הוא בעריכתה של נעמי אטיאס, הודיעו לי יחסי הציבור – אין ביקורת ואין סקירה. מה הסיבה? מי מה מו? בסופו של דבר, הצליחה אשת יחסי הציבור להגיע אל גיא תלם, מנהל תיאטרון חולון – שהסכים לצילום של המופע "מלול עד שבלול".  אני הרגשתי שעושים צחוק מהסיפור, או בגלל שיש מה להסתיר או בגלל חובבנות או משהו אישי נגד המבקר.
היו לי כוונות טובות. אני עוקב אחרי הפסטיבל הזה. "ימי זמר" חולון הוא פסטיבל מוסיקה ישראלית קטן ונחמד, שממשיך לנסות להיות יורשו של פסטיבל ערד של פעם עם הפקות עירוניות נטולות יומרה, מעניק פרסים ותשורות על מפעלי חיים, מתנהל על מי מנוחות עם קהל מנויים ותיק וקבוע, אבל לא פורץ דרך בגדול, לא הופך לפסטיבל הזמר הישראלי האולטימטיבי, אינו ממריא, לא מעט בגלל שמרנותו והעדר נועזותו האומנותית.
מה יש לו להסתיר, ממה הוא פוחד? הרי ממילא המבקרים לא ממש מתדפקים על שעריו. ואם יש מבקר אחד שמעוניין בכל זאת לכתוב משהו – מה החשש, נעמי אטיאס? חוץ מזה, כדאי שתזכירי לעצמך לפעמים ש"ימי זמר חולון" אינו רכוש פרטי של מישהו, אלא אירוע תרבות ציבור, וככזה הוא – ראוי שיחשוף עצמו גם לביקורת. לא?

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

 1. יוסי חרסונסקי היקר,
  איני מבין מדוע אתה כה רחמן עם חוסמיך?

  המשך לכתוב ולבקר ולסקור
  נכנסתי לדף של המגיב הראשון ונדהמתי ממה שקראתי על העיר שלי חולון.

  אני אמשיך לקרוא שם מעתה והלאה ואשקול להצביע למועמדים אחרים בבחירות לעירייה.

  יום טוב לך איש יקר

 2. הלוואי ורק הפסטיבל היה סגור לסיקור…
  האמת היא שכל מה שקורה בחולון נשאר בחולון
  ובעוד 195 יום ב22/10/2013 בבחירות לראשות העירייה
  ולמועצת העירייה ידעו כולם למה…

  בהצלחה למתמודדים כולם כי הגיע הזמן להגיד יפה שלום למוטי ששון ולחנה הרצמן ולדאוג לתושבים ולא ליח"צ של מה שרוצים ולסתימת פיות היכן שלא מעוניינים…

  מוזמנים לדף הפייסבוק "תושבי חולון מתעוררים"
  http://www.facebook.com/Holonwakeup

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות