תפסתי ראש על הבר

שלום חנוך, דני ליטני - תפסתי ראש על הבר

מילים ולחן: שלום חנוך
4/5

הישראלי ה"ממוצע" אוהב בלוז. הוא יגיד לך שיש גם מקום להזדהות. אתם יודעים: גורל השחורים וגורל היהודים. יש גרוב משותף. כששלום חנוך כתב-שרבט את הבלוז הזה, הוא חשב במונחים פחות מחייבים, אבל נדמה לי שהוא חשב ישראלי נעבעך שתופס ראש על הבר.
עד היום, הקהל חוגג על השיר הזה בהופעות שלו. שלום מכיר בכך, שכשמדובר בקהל מבלה – הוא שבוי של השיר. לי השיר נשמע תמיד גחמה פרודית על בלוז. בטח הבלוז העצוב, אבל בלוז. למעשה – בלוז מצחיק. בדיחה. אוהבים אותו כי הוא זורק בסתלבט.
האם יש זמר שיכול לקבל היתר לבצע את הבלוז הזה פרט לשלום חנוך? שמעתי ביצוע של דני ליטני בערב בלוז תל-אביב שיקגו. מבחינתי – קיבל היתר חוקי. האגדות מספרות כי השיר בכלל נכתב על המפיק המהולל מחבורת "לול", צבי סישל, על בסיס סיפור אמיתי שארע במועדון מחתרתי בתל-אביב.

הייתי בחור ביישן / לא מנוסה עם נשים / אמרו לי – ישנה אחת, / אומרים אצלה זה חופשי.אז הלכתי לראות אותה / היא שרה שם, על הבר / הביאה לי שיר עצוב / עשתה אותי מאושראז ישבתי ככה / הרגשתי סחה / איך עשתה לי טוב על הנשמה / תפסתי ראש על הבר / תפסתי ראש טוב על הבר / תפסתי ראש טוב על הכיפאק / על הכיפאק על הבר.
ישבתי קרוב אצלה / ראיתי איך מזיעה / זאת את כל הלב שלה / בתוך השיר מביאה.
אמרתי – בואי / אמרה לי – תיכף / ת'ישבתי לחכות לה בפינה / תפסתי ראש על הבר / הזמנתי ויסקי עם קצת קרח / עם קצת קוניאק, עם קצת עראק, / עם קצת עוד משהו ועוד משהו ו…
בסוף היא לקחה אותי / עליתי איתה לדירה / אמרה לי – תראה בחור / והופ כיבתה ת'מנורה….
טוב, אז מה אני אגיד לכם, / אנ'לא בדיוק זוכר מה שם קרה / הרגשתי משהו / פתאום נבהלתי נורא.
בבוקר ראיתי / שלא טעיתי / מה ששם הרגשתי זה נכון…
זה לא גברת – זה אדון / (זה לא גברת זאת אומרת
שבטח זה אדון) תפסתי ראש טוב על הכיפאק / על הכיפאק – על הבר.

<

דני ליטני – תפסתי ראש על הבר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. שיר גדול , ואני לא אשכח את הפעם הראשונה ששמעתי את הפאנץ׳. כנל גם בסגנון של פנקס הקטן, סטארטר של אהוד בנאי וכו… שירים עם פאנץ׳! גדול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות