מנרה וסינגלים של קיץ

בום פם

צוללת הפקות היי פידליטי
3.5/5

על הפתיחה ריחפתי בתוך ענן נוסטלגי. Telstar האינסטרומנטלי היה להיט ענק לפני שחברי בום פם היו זרעונים. השנה 1962. להרכב קראו "הטורנדוס", השיר יצא לכבוד שילוח לוויין התקשורת הפעיל הראשון "טלסטאר", ששימש לתמסורת ישירה. בום פם מחזירים את הנעימה כחמישים שנה אחרי שהיא שוגרה לרדיו והגיעה למקומות הראשונים במצעדים בארה"ב ובבריטניה. יש מקום להתרפקות.
איפה אנחנו? חדש (הרביעי) של בום פם. מה הציפיות? לפני כן מה מהות השם המוזר הזה "מנרה וסינגלים של קיץ". אז ככה: "מנרה" הוא קיבוץ מנרה, שם באולם ההתעמלות הקליטו בום פם קאברים למיני שירים (7 רצועות). "סינגלים של קיץ" הם שירים חדשים שהוקלטו בשנתיים האחרונות ועשו דרכם לאלבום החדש (4 רצועות)
מה זה? קרוס קלטשר בגדול. חוצים תרבויות למיקס וורלד מיוסיק מחויך. אני שומע ביצוע לשיר של הטורקי ארקין קוראי Cicek Dagi, אוריינטאל פופ משקל קליל עם קריאות "היי" גבריות וחשמליות צוהלות, גרסה ל – delilah jones של האחיות מקגווייר מ-1957, בעיבוד בראס פאנקיי. מצהלה ים תיכונית חפלאית מקורית בקריצת עין של נגן הטובה – ב"מנרה", גרסת אומצה אומצה לנעימת המערבונים Cecilia Ann שבוצעה בזמנה ע"י הפיקסיז באלבום Bossanova, חידוש ל"נעימת פופ עוד" מאת מרקו בכר המוכרת מ"צליל העוד" בסטייל ים תיכוני רוק גיטרות מעורב, ועוד נעימה אחת מקורית ברוח מערבוני הספגטי – The Missing Link.
בתוך עמנו אנחנו חיים, גם השירים-סינגלים מותאמים לאווירה המקומית ברוח הסבבה. "הירח ואני" מוגש עם נגיעה ברי סחרופית, טון שירה נמוך-פלאט שמגיע גם ל"אין גלים". זה הצד החלש של בום פם. כשהם חוזרים לחייך ב"ערס מדופלם" – הפיוז'ן נשמע הקלילות היותר נסבלת במגרש הטבעי. הסיום משאיר אותם במגרש הזה להרפתקה יותר נועזת בקאבר ים תיכוני ל"בלאק דוג" של לד זפלין עם קרולינה האחת והיחידה שלקחה את תפקיד סולן המטאל למקומות שלה, באה לתת בראש וגם באזורים רגישים יותר. אחלה בידור. קטע מדליק. תעשו רפיט בשלט לעוד 5:18 דקות.
איך לאכול את בום פם? בלי פלפל ובלי מלח. טעימות ממנות ראשונות מתובלנות, בין המחווה לפרודיה, בין הגחמה להילולה, בין מזרח התיכון לבלקן, בין הסרף לרוק, בין תזמורת חתונות אוזבקית לשדוז הבריטיים מהשישים, בין חיוך לצחוק (הרצינות – מהם והלאה), בין האזנה קלה לקלה יותר. אבל עדיין לא הביאו את המנות העיקריות שעליהן נכנסים לדירוג הוורלד קלטשר האולטימטיבי.

בום פם הם: אורי בראונר כינרות, יובל זולוטוב, איתמר לוי. נגנים נוספים:  קותימן, אייל תלמודי.

 

 

Boom Pam – Manara And Summer Single

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות