ליאת יצחקי

ליאת יצחקי

עדן, אן.אם.סי
4/5

מן הסתם, אני לא שולט בלוח הזמנים של ליאת יצחקי. הייתה לי תחושה, שהאלבום הזה יצא כבר לפני למעלה משנתיים. זו אינה הזיה. באוגוסט 2012  נכחתי בצוותא ת"א בערב של ליאת במסגרת פסטיבל העוד, שהוגדר כ – "בכורת אלבומה הראשון".
בעולם מסודר ומאורגן – השקת אלבום מגיעה בדרך כלל אחר יציאתו. אצל ליאת יצחק – לא רק שלא יצא אז, אלא הגיע רק השבוע לידי. אין לי מושג מה סיבת העיכוב, אבל אין לי שום בעיה להתיישב בכורסתי ולהקשיב לשירים היפים שלה.

כמעט אותה רוח שנשבה בביקורת על ההופעה, תנשוב גם כאן. היא מגיעה מהואלס של "אור מן המזרח", עוברת דרך הים-תיכוניות הקולחת והעסיסית של "תנו עוד אהבה" המלהיב. האתניות הרעננה של "בית שאן" (היא עצמה ילידת בית שאן) שיר השחרור העממי, שיש בו מנגינה מקסימה ושמחת חיים אותנטית בהפקה מהוקצעת לקצב דרבוקות.  היא תגיע להומור העממי של "סימה" בביצוע רענן, בסלסול המובנה-טבעי שלה. ראיה מן הצד של בת הדור העכשווי את העולם של ההורים, פער שעליו מגשרת ליאת בהגשה רעננה, מזוככת ומפוקחת. "איזה ימים עוברים עלינו" – שרה ליאת על תחושות הנוגעות ליחסים בינו ובינה. "איזה ימים" – לכאורה שגיאה בעברית (צ"ל – "אלו ימים") אבל כיוון שהטון המסתלסל משדר אמינות, גם "השגיאה" נשמעת מובנית בקונטקסט.
ליאת יצחקי מחברת בין העכשווי לצליל המזרחי המסורתי, ומגיעה גם לשיר הישראלי הקלאסי – זה שחיבר את יוצרינו האשכנזים למזרח בעיבוד חדשני מצוין ל"עץ הרימון" בתוספת קטע אינסטרומנטלי חפלאי מעודן.
השימוש בשפת המקורות ב"יומי ולילי" ("על משכבי בלילות/ בקשתי את שאהבה נפשי") אינו נשמע נטע זר בשירה של ליאת. המנגינה והביצוע הם מעין חזרה לפופ הישראלי של פעם בנוסח עפרה חזה. גם ב"ואז תבוא האהבה שלך" – ליאת יצחקי נמצאת באזורים האלה של פופ מלודי נינוח נטול חידוש ואטרקטיביות כמו בשירים הראשונים בדיסק. כמעט באותה רוח – "שיר לילדי", המסיים. שיר מקסים בפני עצמו, מנגינה יפה,טון נוגה מזוכך מתכוון, נשמע כמו שיר מתוך מחזמר, אבל לא מהשירים שיפעימו, כמדומני, את עורכי רשימות השידור.
ליאת יצחקי אינה חושבת פלייליסט ברדיו המיינסטרימי. האמנות שלה אינה באה לשרת משהו, אלא לבטא את מה שמבעבע מתוכה. השירים שלה הם קודם כל ניסיון אותנטי לגעת בתחושת אמת גם בשירים (להיטים) המיוחדים וגם בשירים היותר "שמרניים".

רשימת שירים: אור מן המזרח, תנו עוד אהבה, אין לי דבר, בית שאן, סימה, איזה ימים, עץ הרימון, עץ הרימון – אינסטרומנטלי, יומי ולילי, ואז תבוא האהבה.

עיבודים והפקה מוסיקליתנדב ביטון, למעט "בית שאן", "סימה", "איזה ימים" –ז'אן פייר טייב.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. ליאת יצחקי מלכה!!! הכרתי אותה בשיר בית שאן בזכותך יוסי ומאז אני מכור. גם לתכנית שלה לפני שבת

  2. יוסי – כל כך מסכימה איתך! לפני כחצי שנה הייתי במופע של ליאת ולא נרגעתי, מהמילים, הלחנים וכמובן הקול – ה-כ-ל!!! התיישבתי להאזין לאלבום ושיר אחד יותר יפה מהשני. מומלץ בחום! צריך יותר חומרים כאלה ברדיו

  3. אלבום מצוין לא יצא לי לשמוע את כולם אבל השירים מעולים ומרגשים עמוקים וכל כך נכונים ליאת מצליחה לגעת בי במקומות שאף אחד להא הגיע אליהם היא משמחת אותי עם השירים שלה ליאת מדהימה גם כיוצרת וגם כאדם ואני רואה אותה כאמא שנייה ומבחינתי היא הזמרת והיוצרת הכי טובה בעולם

  4. אלבום מצוין לא יצא לי לשמוע את כולם אבל השירים מעולים ומרגשים עמוקים וכל כך נכונים ליאת מצליחה לגעת בי במקומות שאף אחד להא הגיע אליהם היא משמחת אותי עם השירים שלה ליאת מדהימה גם כיוצרת וגם כאדם ואני רואה אותה כאמא שנייה ומבחינתי היא הזמרת והיוצרת הכי טובה בעולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות