לא עלתה לגמר האירוויזיון

ישראל

לקחים?
0/5

בטח שנגיד – אמרנו לכם. ממש כך. אמרתי את זה. באתר הזה. שלושה ערבי קדם עשו פה. רשות השידור בזבזה טונות של כספים, אבל לא חשבה על דבר קטן אחד: אם כבר העולם שונא אותנו, לפחות שניתן לו פייט בשפה שלו. בנשקים שלו. עברית היא קפצונים מול היריות של המדינות השרות באנגלית. בלדה כמו שמורן מזור שרה – חייבת להישמע באנגלית. עזבו פטריוטיות ו"העיקר ההשתתפות". באירוויזיון כמו באירוויזיון כל משלחת קופצת לגג, כששמה מוכרז כעולה לשלב הבא. אצלנו לא שינו דיסקט, לא מבינים שאנחנו כבר לא בעידן של "א בה ני בי". מה הטעם להפיק שלושה ערבי קדם ואחר-כך לטעות במרכיב הכי פשוט בהתמודדות מהסוג הזה.
לא. אל תקימו ועדת חקירה. ברשות השידור במילא לא לוקחים אחריות על שום דבר. אז נכשלנו. בשנה הבאה ישנו משהו. איזו ועדה במקום בחירת הקהל. אלא שמרוב ועדות ותחרויות קדם, אנחנו כבר הופכים לנפלטים סדרתיים מתחרויות חצי הגמר באירוויזיון, מהסיבה שאין כאן מקצוענות ממש. יש ועדות, חגיגות, קומיסרים, אבל אין שני מפיקים מקצועיים שייקחו את העסק על עצמם.
כישלון לאומי? ממש לא. יותר מטריד דו"ח ה – OECD , ששיעור העוני בישראל –הוא הגבוה ביותר בין מדינות המערב. האירוויזיון אולי טורד את מנוחת הקומיסרים של רשות השידור. גם בשנה הבאה ישאלו – איך ננצח סוף סוף את אירופה? כאב ראש ממש, אחרי ה"כשלונות" של השנים האחרונות. .תמיד יימצא הקומיסר שיטען, שהשתתפותנו המוצלחת באירוויזיון עשויה לשפר את תדמית העל-הפנים בעיני הגויים. תמיד יימצא מגלה הדאגה למצב ההסברה שיחשוק לעצמו את הגחמה הפופוליסטית.
רדו מזה. צאו מהפרובינציה. הפסיקו לחשוב במונחים פטריוטיים מגלמונים, ושחקו במשחק הזה כמו שמקצוענים משחקים. קחו את אזרייבגא'ן, רוסיה, גיאורגיה, ליטא דוברות הרוסית כדוגמא, שהפסיקו מזמן לחשוב בשפה שלהם.
ופרט לכך: זכייה באירוויזיון אינה מעידה על שומדבר, ואני חוזר – שומדבר באשר לערך הסגולי האומנותי של המוסיקה המקומית, ייחודה של המוסיקה הישראלית או עליונותו של הגן היהודי. מה שראינו אמש היא אותה תחרות קיטש צבעונית, שבה רוב הזמרים הולכים על מניפולציות פופ שבלוניות כדי לזכות בכמה שיותר נקודות. מה שאומר: If you can't beat them, join them. כי אם לא תצטרף, גם בשנה הבאה תישאר בחוץ.

עלו לגמר: הונגריה, אזרייבג'ן, ג'ורג'יה, רומניה, נורבגיה, איסלנד, ארמניה, פינלנד, מלטה, יוון

ישראל באירוויזיון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות