פעם הייתי נשר Once I Was An Eagle

לורה מרלינג

הליקון
4.5/5

הייתה פעם נשר? בטוח שמוסיקה כזו, בגיל הזה (23) היא גלגול של משהו שאין לו הסברים. זה לא רק כישרון. זו אינה רק כנות. היא נשמעת יוצרת-זמרת הנעה באפיק אותנטי. עיתונות המוסיקה תסמנו כ – nu-folk.  לי לורה מרלינג נשמעת הכי nu. שישה עשר שירים באלבום רביעי העוסק בכישלון מערכת יחסים. לא בדיוק שברון לב בעקבות, אלא זיכוך הנפש כתוצאה. Once I Was An Eagle הוא אלבום של אינטגרציה בין הבעה אותנטית להפקה מוסיקלית מאוד מהודקת המשרטטת קו אמוציונאלי של זמרת בוגרת מאוד. ארבעת השירים הפותחים קשורים ביניהם בחוט מוסיקלי ללא אתנחתא, בו בולטים תופים אתניים שנשמעים לסירוגין בנגיעות של ראגה הודית. זה נשמע כמו אפיזודה של שיר אחד.
לאורה מרלינג משדרת מצברוח אפלולי "אני לא רצה שתרצה אותי/ לא הייתי רוצה שתדע". הרבה לא נודע מהשירים על המאהב. היא יותר מרוכזת בעצמה מאשר בו. נחושה לא להיות קורבן "הזדמנויות, נסיבות ורומנטיקה / או כל אדם שיכול לשים את ידיו הקטנות והמלוכלכות שלו עליי" (השיר Once I Was An Eagle). בהמשך מגלים את האלטר-אגו של של מרלינג ששמו "רוזי" שחש בלתי פגיע. ב – Undine היא משווה עצמה לאלת הים הנקמנית מהמיתולוגיה הצרפתית הגורמת למאהבה לשעבר לא לישון עוד. 
היא מגיעה גם להרהור-ביקורת עצמית "So why not run from everyone/Who only tries to love you?" במונולוג כמעט מלוחש של Little Bird, לקראת סיום האלבום. ובסיום – Saved These Words, כשמרלינג שרה: Thank you naivety for failing me again/He was my next verse". משלימה את חשבון הנפש עם עצמה באחת היצירות היותר מיוחדות שנשמעו בשנים האחרונות בז'אנר הפולק.

1. Take The Night Off
2. I Was An Eagle
3. You Know
4. Breathe
5. Master Hunter
6. Little Love Caster
7. Devil's Resting Place
8. Interlude
9. Undine
10. Where Can I Go?
11. Once
12. Pray For Me
13. When Were You Happy? (And How Long Has That Been)
14. Love Be Brave
15. Little Bird
16. Saved These Words

Laura Marling – Once I Was An Eagle

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות