דברים השתנו Things Have Changed

קובי רכט שר בוב דילן

באלבום החדש של של קובי רכט וקובי אושרת
4/5

דברים השתנו, כתב בוב דילן על תחושת אישית על רקע עולם משתנה במיוחד לסרט Wonder Boys. קובי רכט את קובי אושרת סימנו את השיר הזה לדיסק הכפול החדש שלהם, שרובו התרפקות על להיטי סיקסטיז בעברית ובאנגלית.
 
I'm well dressed, waiting on the last train/ Standin' on the gallows with my head in the noose/ Any minute now I'm expectin' all hell to break loose/ People are crazy and times are strange/ I'm locked in tight, I'm out of range / I used to care but – things have changed.
"אני לבוש היטב, מחכה לרכבת האחרונה/ עומד על הגרדום וראשי בטבעת החנק / בכל רגע אני מצפה שכל הגיהינום ישתרר/ האנשים משוגעים והזמנים מוזרים/ נעול חזק מחוץ לטווח/ פעם זה הטריד אותי אבל – דברים השתנו"
יפה שרכט את אושרת שילבו את השיר המיחוד של דילן הזה באלבום קאברים, שרובו מצדיע ללהיטי השישים הגדולים. דילן מדבר בשיר על דברים שמובילים במציאות חיינו להרס עצמי. הו יודע שלכל אחד מאיתנו יש יכולת האבחנה בין טוב לרע. כאן מתחיל המאבק. דילן מייצג כאן את הרע והמושחת שאורב לכל אחד.
People are crazy and times are strange/ I'm locked in tight, I'm out of range / I used to care but – things have changed/ I hurt easy, I just don't show it/ You can hurt someone and not even know it/ The next sixty seconds could be like an eternity/ Gonna get lowdown, gonna fly high/ All the truth in the world adds up to one big lie / I'm in love with a woman that don't even appeal to me/ Mr. Jinx and miss Lucy they jumped in a lake/ I'm not that eager to make a mistake/ People are crazy and times are strange/ I'm locked in tight, I'm out of range/ I used to care but – things have changed

"אנשים משוגעים והזמנים מוזרים/ אני נעול חזק מחוץ לטווח/ פעם היה אכפת לי אבל – דברים השתנו/ מכאיב בנקל אך לא מראה את זה/ אתה יכול לפגוע במישהו ואפילו לא יודע את זה / שישים שניות הבאות יכולים להיות כמו נצח / יורד לשפל עף למעלה/ כל האמת בעולם מוסיפה עוד שקר אחד גדול / אני מאוהב באישה שאפילו אינה פונה אליי/ מר ג'ינקס והגברת לוסי קפצו לאגם/ אני לא כל כך להוט לעשות טעות/ אנשים משוגעים והזמנים מוזרים / אני נעול בחוזקה, אני מחוץ לטווח/ פעם היה אכפת לי אבל – דברים השתנו".
מפתיע שקובי רכט את קובי אושרת בחרו את השיר הזה לאלבום קאברים המוגדר "חיבור נוסטלגי".  זה אינו בדיוק שיר המייצג התרפקות נוסטלגית על שירי שנות השישים. אבל הביצוע המצוין (הטוב בדיסק) בהחלט מזרים לשיר רוח חיים כמו מתוך הזדהות עם תוכנו.

*** קובי אושרת את קובי רכט כתבו יחד קלאסיקות ישראליות – כ"למה עכשיו" ו"לך איתה" והופיעו יחד עם חנן יובל במסגרת ההרכב המצליח "שובבי ציון". כעת, שנים רבות אחרי, חזרו השניים להוציא אלבום שנקרא על שם השיר של בוב דילן "דברים השתנו". בין הקאברים בתרגום לעברית (טקסטים חדשים של קובי רכט) וגם בשפת המקור – שירים I Go To Sleep של הקינקס, Get A Kick Out Of you של פרנק סינטרה, Ain't No Sunshine של ביל וית'רס, "הללויה" של לאונרד כהן, "המכתב" של הבוקס טופס ועוד.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות