שירי אהבה אוסף ישראלי

בינינו

הליקון
4/5

מהו שיר אהבה? מהי אהבה? כשאני שומע את צליל הקמנצ'ה של מארק אליהו בפתיח ל"מכל האהבות" – זה משהו שמגיע ממקומות תחושתיים, שאתם יכולים להגיד עליהם –  תחושת אהבה. ההמשך – תוגה שמחלחלת כדי לגרום רטט של זיכוך. שאלתם מה שיר אהבה? – בבקשה. "שלא ייעלמו הדברים היפים", שנדע להבחין בין הרע והטוב, סבור שלמה ארצי. לפי אביב גפן – יש כאן עניין של געגוע. נוסטלגיה. גם לפי רייכל – "כל רגע שנשמר – זיכרון ישן".  אולי צריכים להמתין ל"גלגול אחר" לפי אמיר דדון.
אוספים של "שירי אהבה" הם עניין של חג ומועד. מה הפעם? נכון: ט"ו באב. כותרת האוסף "שירי אהבה" היא סטנדרט להרבה מאוד אוספים, הבחירות אקראיות לפי אהבות עורך. מה הנחה את אילה שפירו?
אחרי ששמעתי הגעתי לאותה מסקנה: לא חייבים לחפש מכנים משותפים כדי לאבחן איכותו של אוסף, כי הרי מה הקשר בין "שלא ייעלמו הדברים היפים" ובין "בגלגול האחרון"? ואם שירי אהבה בעברית – למה התברג לכאן שיר באנגלית Cut It Out, למרות שיוצרתו היא ישראלית? האם הכנסת "אולי תאמר" בביצוע אתי ביטון – נועדה לזרוק עצם למוסיקה המכונה "מזרחית"?
ואולי –מוטב לא לשאול שאלות, ופשוט להכניס למגירת הדיסק , ולתת לשירים להגיע, לגעת או כמו שאוהבים להגיד בימינו – לרגש. וכן, גם ריגושים הם עניין של העדפה אינדיווידואלית. מה זה האוסף הזה? סתם אוסף של שירים יפים. תגידו אהבה. מי יתנגד לאהבה. הבחירות שלי? שירים שמתנגנים כדי לתת לנשמה לגבור על הגוף.

רשימת שירים

1. נוסטלגיה – אביב גפן מארח את שרון ליפשיץ
2. באתי בידיים ריקות – יהודית רביץ
3. שלא ייעלמו הדברים היפים – שלמה ארצי
4. אהבה חדשה – אבישי כהן
5. מכל האהבות – הפרויקט של עידן רייכל
6. מחכה – עידן חביב
7. מחכה שתשוב – שירי מימון
8. Cut It Out דניאלה ובן ספקטור
9. הכאב הזה – עברי לידר ונינט טייב
10. תעשה לי טוב – מטרופולין
11. תמונות – מיי פיינגולד
12. ראיתי עיניים חלונות – ברי סחרוף
13. כל דבר מזכיר לי – יהודה פוליקר
14. אל תאחר – קרולינה
15. אולי תאמר – אתי ביטון
16 מקום לצידך – דור דניאל
17. בגלגול אחר – אמיר דדון.

Between Tje Two Of Us – Love Songs

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות