ההופעה

קליף ריצ'ארד

היכל נוקיה ת"א
4/5

שאלה: למה הקהל בנוקיה נשאר לשבת ב – Congratulations? לא רק בשיר הזה. גם ברוקנרולים – היכל נוקיה נשאר לשבת. האיש הצעיר על הבמה בא לרקוד, וכל הקשישים, רובם צעירים ממנו, נשארו תקועים.
בואו נסגור עניין אחד. האיש נראה צעיר לפחות ב – 20 שנה מגילו (73), והוא זז על הבמה כאילו יש לו לפחות 10 שנים נוספות (על הבמה) קולו – כנ"ל, התנועה שלו, שאינה מביישת את ימי העשרה שלו, וגם:  הוא מקרין – בחור נחמד. מוסיקה נחמדה. לא גדולה. במיוחד להיטי ה – old-school rockabilly מהשישים, כמובן אלה שהכי מזוהים איתו – Summer Holiday, Living Doll.
אודה ולא אבוש: יש לי סנטימנט לסיר קליף ריצ'ארד, הוא ליווה את נעורי, ואני שומר לו חסד נעורים, וזה עושה טוב משהו לראות שהאיש נראה טוב, שר ממש בסדר, מלא חיים וחיוכים.
הקהל הגיע בשביל הנוסטלגיה. זה בסדר. נוסטלגיה זה – ישיבה. אבל קליף ריצ'ארד הגיע  לא רק לעורר געגועים. הוא לימד את הקהל מה זה להישאר עלם חמודות גם בגיל הזה, הרבה הרבה אחרי שיצאת לפנסיה. לא רק התרפקות, אלא חדוות חיים. תנועה כזו על הבמה בגיל הזה ראויה להיחקר ע"י חוקרי גנום.
שיחת הערב בסוף המופע הייתה קודם – איך הוא נראה, יותר מאיך הוא נשמע. מי שחשב שרק מיק ג'אגר מצליח לזוז כמו נער בן 18 בגיל 70, לא ראה את סיר קליף ריצ'ארד בגיל 73.
קליף ריצ'ארד, פיטר פן של הפופ, ה – proud bachelor boy, יודע את לב הקהל (אוהב הנוסטלגיה), הוא יודע ששרשרת להיטי העבר היא המתכון המנצח, אבל הוא לא הלך רק אל המקומות הבטוחים.
כמובן הגיעו רוב ה"בטוחים", ריצ'ארד למד שאצלנו אוהבים במיוחד את "לאקי ליפס" וגם גילה ש We Don't Talk, הוא הלהיט הגדול ביותר שלו מבחינת מכירות.
הגיעו להיטים מעידן הרוקנרול של החמישים, שקליף מצליח לתת להם חיים, כמו Rip It Up של ריצ'ארד הקטן, זכרונות מלהקת השדוז וגם המון להיטים שמזוהים עם קליף מהשישים ועד השמונים, לא כולם מוכרים לקהל המקומי. קליף ריצ'ארד חי כל שיר, מחבק אותו באומץ. הרקדנים והזמרים מעניקים גוון של שאו ברודוואי, הנגנים מנסים להחליף את השדוז. אבל את השדוז אי אפשר להחליף.
קליף נתן לקהל כמעט כל מה שרצה. אתה לא יכול לצאת מאוכזב מהופעה כזו, אלא אם כן אתה נמנה על מחנה  המעריצים של אלביס. קליף ריצ'ארד מכיר את הקהל שלו, יודע מה הוא רוצה, ובשילוב הזה של נמרצות, התלהבות, הוא נותן תמורה אף מעבר לציפיות של מי שלא ידעו מה בדיוק לצפות מזמר בגיל הזה.

צילום: מרגלית חרסונסקי

קליף – הלהיטים הגדולים בנוקיה
ועוד להיטים

Cliff Richard Live In Tel Aviv 2013

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות