All Is One ההופעה

אורפנד לנד

רידינג 3
4/5

ממה אני נסער יותר – מלהקת אורפנד לנד או מהקהל המוטרף שלה? אחרי שעתיים סוערות ומיוזעות, עמוסות אורחים, טעונות דציבלים, הייתה לי תחושה שגם חברי אורפנד לנד עדיין ממששים את עצמם כדי להיווכח שהפולחן הזה הוא מציאות ולא חלום. חלק מהקהל  כמעט בהתקף אמוק – מחפש מפרטים של הגיטריסט ומוכן להוציא עוד חמישים שקל בשביל לקבל רשימות השירים מהבמה. הוא ידקלם לך גם שיר שמוגש במבטא תימני.
מרכיבי הפולחן העיקריים: חיבור בין דאת' מטאל עם מזרח תיכון, מוסיקה מזרחית ותימנית. סיבת ההתכנסות All Is One, אלבום חדש, שהביא לערב את שורת אורחים – קובי אפללו, מירה עווד, האחים שחר ואלרם עמרם. חיכינו לפוליקר של "שמיים". הוא היה יכול להביא את החגיגה לשיא. מצד שני לטיילת האורחים הצטרפו גם גבע אלון ב – See The Stars וב – Brothers ומייקל בנסון לקאבר של "משינה" – "שלח לי מלאך".
במרכז הבמה – קובי פרחי, האיש הכריזמטי שבלעדיו אורפנד לנד אינה אורפנד. ראש הנפץ של הטיל שנורה בפתיחת הערב. אורפנד לנד אינה רק מטאל מפוצץ. היא ערבוביה מדהימה של מסרים, טקסטים וסיפורים מהמקורות, נישאים על מוסיקה שמנסה להיות הכל מכל – פופ, קלאסי-אופרה, ים תיכוני, ימני וגם רוק מטאל.
אין לי שום ספק, שנוכל לאתר מעריצי אורפנד, שהיו מוותרים על ג'סטות ושתפי"ם לטובת מטאל הרדקור, מצד שני: מי מחייב להקה, כל להקה, לענות במדויק על דרישות סגנוניות? האם רוק מטאלי חייב להיות קטלני ובועט, או שהוא יכול להכיל גם ממתיקים ומחוות מסוגים שונים כמו מאהוולים תימניים עם רוק מטאל? הם יחזרו גם לבסיס הז'אנר ב – Broken Vessels. זוהי מסתבר לא רק נוסחה מנצחת אלא מבדלת. – תערובת קולות וסגנונות, מיזוג בין דיסטורשנים לפיוט מסולסל, בין רוק כבד לכלים אתניים אקוסטיים.
All is One עשוי ממוטיבים מוסיקליים של שלוש הדתות (נפתח מזרחית, ממשיך אופרה, מיוסיקאל ורוק) במוסיקה שעוסקת בגדול בבעיות שלעולם יטרידו אותנו – מלחמת הדתות על פיסת הארץ היתומה הזו ,כולל המסר הנדוש  – כולנו עם אחד, מבקש אור ושלום. הם מספרים לנו על "המשיח", ועושים מזה חאפלה בסגנון עדות המזרח.
אם מדברים על הקשבה לניואנסים של סאונד, לצלילים אקזוטיים –  הדיסק לבטח עדיף. בהופעה אתה סוחט מגברים, הופך את הצליל החשמלי לשאו, מעניק לסיפור עוצמות, אבל מפספס צלילים שמגיעים ברזולוציות אקוסטיות חדות בדיסק. Our Own Messiah – השיר השלישי בערב הוא גרסה מלהיבה של אורפנד לנד "אבינו מלכנו חננו ועננו", שהסולן קובי פרחי לקח לביצוע חזק, מלא הבעה, כשהריפים המטאליים באים על חשבון המקהלה ששמענו בדיסק.
לעומת זאת ההדגמה של קובי אפללו את מקור השיר Let The Truce Be Known, וההצטרפות של הלהקה אליו הייתה אחד הרגעים האותנטיים היפים של הערב.
אורפנד לנד היא בהחלט אטרקציה של נוסחה אקלקטית מנצחת, מקצוענים מכל בחינה באימוץ הז'אנרים הרלוונטיים לתמהיל רוק שנשמע סלט סגנוני אטרקטיבי עתיר מקורות, מחוות וראוותנות מוסיקלית יותר מאשר הרכב בעל קונספט אומנותי של ממש.

שירים: All Is One, Birth + Olat, Messiah, Halo Dies, Never Ending Way, See The Stars ו – Brother עם גבע אלון, Simple Man, Bereft, שלח לי מלאך עם מייקל בנסון, Sapari עם האחים עמרם ומייקל בנסון, Vessels, Baraka + Kiss, Fall, Ya Benayeעם האחים עמרם, Ocean Land, שמיים, Fire and Water Children + Through עם מירה עווד, El Meod Na'ala, In Thy Never, Let The Truce Be Known עם קובי אפללו, Norra+Orna/
חברי הלהקה: קובי פרחי – שירה, יוסי סאסי – גיטרות, אורי זילכה – בס, מתן שמואלי – תופים, חן בולבוס – גיטרות

צילום: מרגלית חרסונסקי

Orphand Land Live In Tel Aviv 2013

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות