עם שלומי שבן וסימפונט רעננה

ליל ירח ברמת הגולן בט"ו באב

אמפי רמת הגולן
3.5/5

שם רמת הגולן, הושט היד וגע בה – בירח מלא. ועוד בערב ט"ו באב. וגם סימפונט רעננה ושלומי שבן. איפה אנחנו? באמפי גולן בקיבוץ אפיק. חוויה של פעם (אולי פעמיים) בחיים מהסיבה הפשוטה: אוטובוס תיירים לקח את כבודו לסיור ט"ו באב ברמת הגולן, שכלל גם גילויים חדשים על מבנה הקרקע , תצפיות על מוצבים סורים לשעבר, ושטיפת עיניים על הכינרת ברוחב ובאורך מלא. אתם מבינים מה הרווחתי משלומי שבן.
לפני שלומי שבן עלתה קבוצה של זמרי אופרה, שעשתה חימום גרונות מלא הוד והדר ומניירות פומפוזיות שגלגלו אותי מצחוק באריות מפורסמות מהסוג שלוקחים בקורס קלאסי קל כהכנה לדבר העיקרי.
הקהל הוזמן ל"שירת רבים", אבל כשגיא מנהיים פותח גרון לפיגארו ("הספר מסיביליה מאת רוסיני") שירת הרבים בטלה ומבוטלת. לקלות הנסבלת של המיינסטרים הקלאסי המיופייף הצטרפו עוד קולות מעולים של האריות:
דניאלה לוגאסי, שירי הרשקוביץ המצוינת. , יאיר פולישוק, יעל לויטה.
ואז, אחרי שהוצג ע"י המנצח בסופרלטיבים, שהיו גורמים לקריר והחיוור שבאנשים להסמיק כדובדבן רמת גולני בשיא תפרחתו, עלה שלומי שבן לפסנתר, כדי להסביר לקהל למה פסנתרן מוכשר כמוהו מעדיף להיות קל מאשר קלאסי, חופשי ומצחיק מאשר רציני ומכופתר.
שמעתי שיחות של בני רמת הגולן בתום המופע. נדמה לי, ששלומי שבן זכה בנקודות ביושר מול אריות ולביאות האופרה, שלא היו מי יודע רציניים ואפילו זימרו מחרוזות מיוסיקאל ושירי ארץ ישראל.
זו אינה הפעם הראשונה שראיתי את שבן חובר לתזמורת קלאסית. בפעם הקודמת זה קרה עם לא פחות מאשר הפילהרמונית הישראלית, מה שהוביל אותי כבר אז באופן טבעי לשאלה – מדוע מבקשות תזמורות קלאסיות לחבור לפסנתרן, שעשה כל אשר ביכולתו בשנים האחרונות להימנע ממוסיקה קלאסית.
ובאמת, נראה שיותר מאשר שלומי שבן מבקש לחזור לשורשיו הקלאסיים, אלו התזמורות שמחזרות אחריו. מהיכרותי את הבחור המופלא, שבן הוא מוסיקאי שאינו  עומד בפיתוי לאתגר עצמו כל פעם מחדש בפרויקט אחר, הגם שגמר אומר לא לחזור לבמה הקלאסית.
ואחזור על דברים שאמרתי: שלומי שבן ממש לא מנסה לחזור למקום שממנו הוא מתכוון לפתוח מחדש בקריירה קלאסית, אלא משתמש בכל המיומנויות שרכש כפרפורמר, כבדרן וגם כפסנתרן קברטי כדי ליהנות מהמפגש עם התזמורת בניצוחו של דוד זבה, שגם הוא, נדמה לי, אהב את רוח הפרצים ששלומי הביא לבמה.

שירים: מותק את אצלי בראש, כולם אומרים, אני שוקעת תופס אותי, קחי עוד ואלס, אריק, עברנו לצפון

צילום: מרגלית חרסונסקי

סימפונט רעננה וסולני האופרה

הערב נערך במסגרת "לילות ירח בגולן" עם קובי אפללו (23.7), דוד ד'אור (1.8) ברי סחרוף מארח את רמי ספורטיס ב-22.8 

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות