מארח את אלי דג'יברי

ברנפורד מרסליס

פסטיבל ג'אז בים האדום 2013
0/5

הצימוק המפתיע הגיע בסיום המופע של ברנפורד מרסליס: אלי דג'יברי, סקסופוניסט טנור, המנהל האומנותי של הפסטיבל, עלה להדרן לנגן עם ענק הענקים ברנפורד מרסליס, כדי להגשים חלום. דג'יברי עשה הכל בסולו שלו כדי להבהיר – כמה הוא מתרגש מנוכחות מרסליס, אחד המשפיעים הגדולים עליו. מרסליס הקשיב, ולפי הבעותיו דג'יברי עבר את המבחן בגדול. בהמשך הצטרף מרסליס  לדג'יברי. רגעים נדירים בפסטיבל הג'אז  – אילת 2013.
בכלל, אחרי הערב הזה, יש תחושה שברנפורד מרסליס, 53, כבר מגיע למופע לא כדי לתת סולואי חיים, אלא בעיקר להקשיב לנגנים שלו.
הסקסופוניסט (סופרנו, טנור) אגדת ג'אז, בן למשפחת ענקים, שלושה פרסי גראמי, הציג רביעייה: ג'ואי קלדארזו פסנתר, אריק רביס בס, ג'סטין פוקנר, בן 22 בלבד, בתופים. "ערב עם ברנפורד מרסליס" נקרא מופע הג'אז העכשווי שלו. כל אחד מהחבורה תרם קטע משלו, פרט לקטעים הלא מקוריים, כמו זה של טלוניוס מונק. המוסיקה מיוחדת, מורכבת, חדשה אך מתבססת על אולד סקול ג'אז. מרסליס מצדיע גם לשורשיו מניו-אורלינס. המוסיקה מתבססת על "Four MFs Playin' Tunes".  לא מדובר באיזה ג'אם מקרי של ארבעה נגנים. מרסליס מוביל את אחד האנסמבלים היותר מלוכדים שלו, מהמובילים בסצנת הג'אז העכשווית. ג'אז מעולה, רענן, לא מדי מתוחכם-יומרני לעומת אלבומיו הקודמים, ומתופף צעיר מבריק והרבה "דמוקרטיה" מצידו של מרסליס, שלא הרבה בסולואים לטובת הנגינה של חברי ההרכב שלו. ללא ספק אחת הרביעיות הטובות ביותר של מרסליס.

ברנפורד מרסליס סקסופון, ג'ואי קלדארזו פסנתר, אריק רביס בס, ג'סטין פוקנר תופים

לפני מרסליס שמענו מעצמת תיפוף ששמה ג'ף באלארד. אין כאן הרבה ניסיון להסתיר עובדות: אני המתופף ואני כוכב הערב. באלארד בן 50, מתופף שמצייר עם קצב וצליל, עושה ג'אז מודרני שצבוע במיני צבעים. באלארד הציג את מיגל זנן בסקסופון, קווין הייס בפסנתר במסגרת ה – Fairgronds שלו, מערך דינמי ומשתנה ללא הפסקה של מוזיקה ומוזיקאים, לעיתים שלישיות, לעיתים רביעיות וגם חמישיות. האטרקציה היא בגיוון בין פרי ג'אז, פאנק ומיינסטרים, מוסיקה שמגשרת על פני דורות.

ג'ף באלארד תופים, מיגל זנון סקסופון, קווין הייס פסנתר

צילום: מרגלית חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות