לילה טוב

איה כורם גידי גוב

מילים ולחן: איה כורם עיבד והפקה מוסיקלית: אדם בן אמיתי ואיה כורם
3.5/5

עם כל הבעיות שלה, היא לא באמת התכוונה לשיר "לילה טוב" לכל מי שמרגיש לבד, אפילו שגידי גוב הצטרף. מה לה ולהם? מה לה ולו? מה להמנון "הלילה טוב" הזה ולשיר המאוד לא אופטימי: "רוב הזמן כבר לא נשאר לי שום דבר לומר/ ואם נשאר אז זה משהו עצוב". אבל בבית הלפני אחרון ה"משהו עצוב" משנה גרסאות  ל"מה זה משנה אם אני אף פעם לא שמחה".
מבולבלים? נדמה לי, שגם איה כורם (מבולבלת) היא ניסתה לשרטט רגשית את עצמה וגם לכרוך את תהיותיה ותעיותיה עם כל העולם "כי כולנו נישאר לבד בסוף לבד בחדר". בקיצור – יותר שרבוט מאשר שיר.
המנגינה היפה הביאה לשיר את גידי גוב לחלוק איתה דואט. לפעמים עולה על אוטובוס, רק כדי לחזור הביתה/להניח את הראש בחיק של מישהו אהוב./ רוב הזמן כבר לא נשאר לי שום דבר לומר/ ואם נשאר לי אז זה משהו עצוב. העיבוד – צלילי פולק קאונטרי בטעם של פעם מעט עצובים, מעט מתוקים, נעימות מלנכולית מזוככת שנוגעת אבל אינה מגעת-מחלחלת אל מתחת לעור.

הרוב עדיין לא מובן לי, זה בסדר/ לא לקלף, לא להעיר מה שרדום./ כי כולנו נישאר לבד, בסוף לבד בחדר/ או שנהיה מתים לגמרי וכבר לא נדע מכלום.
לילה טוב לכל מי שמרגיש לבד/ לילה טוב לכל מי שמחזיק מעמד,/ לילה טוב לי ולילה טוב לאף אחד.
פעם עוד רשמתי חלומות בתוך מחברת/ פעם עוד ראו לי את הכל על הפנים/ פעם הייתי מתאהב מהר מהר על כל הראש/ מוזר לחשוב על כל ההרגלים הישנים.
ויש הרבה שעדיין לא עשיתי/ עדיין לא גידלתי משפחה/ ולא למדתי לשרוק ולא הייתי בניו זילנד / ומה זה משנה אם אני אף פעם לא שמחה .
לילה טוב לכל מי שמרגיש לבד/ לילה טוב לכל מי שמחזיק מעמד/ לילה טוב לי ולילה טוב לאף אחד.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. ביקורת מנג'סת כזאת, חרסונסקי. מה אתה מתפלסף על כל מילה? מה אתה עושה שעור בכתיבה יוצרת לשירים שאתה מבקר? שיר מלנכולי קצת, לא מדהים, אבל נעים ובודאי שיר תחושתי. ביצוע נוגע ללב, צנוע. זה הכל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות