Step into my world המופע

מארינה מקסימיליאן

פסטיבל ראשון, היכל התרבות ראשון לציון
3.5/5

כבר כתבתי שמארינה מקסימיליאן בגלגול הקודם כבר אינה גרה כאן. חשבתי שהאלבום האחרון ישמש מקפצה למקום אחר על הגלובוס. בינתיים, אין כותרות מהבילבורד. הזמרת מספר אחת – בראשון לציון. גם אין הסתערות של מעריצים. קהל ועדי עובדים רואה דיווה בגודל טבעי.
לפי החזות – היא מרגישה ככה, כמו אומרת: אני זמרת, אבל גם תפתחו עיניים. מה אתם אומרים על הגוף הזה. על הרגליים. יש מה לראות, לא?. אכן – יש. היום, ה – Look לא פחות חשוב. לפזר שיער? לאסוף אותו? היא מפנה שאלה לקהל לקראת סיום. עסוקה בזה. אם לא עכשיו – אימתי?
סקס? מעט יותר סקס? מי לחש לאוזנה, שאין להמעיט באלמנט הזה. כשירמי קפלן עלה בהדרנים לדואט ל"כמה את צודקת" ול – Maurin, קיבלנו קמצוץ משמעותי. עבדו על זה. התגפפות מתוכננת. הגוף החדש. הקול החדש. קול חדש? בגלגול הזה קרה לה משהו טוב. כמעט מהפך בתחום הנמוך. גיוון משמעותי בדיאפזון. והיא יודעת להשתמש בו נכון.
התכנסנו להשקת Step into my world, שהפיק לה עופר מאירי. עברית – במיעוט. אנגלית – שפה ראשית. אלבום ראשון – כולו באנגלית. זה נכון מבחינתה, נכון לעכשיו. אבל כשהיא שרה בהדרן "לא חלמתי שתלכי ממני" של מתי כספי, יכולנו לקבל דוגמית על יכולותיה של מארינה בעברית. היא הפכה את השיר למלודרמה קורעת לב ומעיים. בכלל, מארינה היא קאבריסטית נפלאה: מה שהיא עשתה ל – The End Of The World, שיר קאונטרי של סקיטר דיוויס מ-1963. מה שהיא עשתה ל – Put a Spell, המוכר מ"קרידנס קלירווטר" ומנינה סימון.
תקציר הפרקים הקודמים: מאז "כוכב נולד" מארינה שרפה במות ("התבוננות", "עמוק בטל"), הופיעה בדמות כזו ואחרת, שרה עם תזמורת הג'אז של תל אביב, עשתה אקספרימנט עם נינט טייב, אבל מעולם לא הציגה תעודת זהות בצורת דיסק המכיל שירים שהם ישותה. המפגש עם המוסיקאי והמפיק עופר מאירי הצית את הפתיל, הבעיר אותה – ובאנגלית. הקונספט המוסיקלי: להטעין את השיר במתח דרמטי, מעין תחושה של שירה בתנועה שמשדרת את הסיפורים. בביצועים של מארינה הפעם יש משהו מסעיר, אבל ללא גלישה לאובר דרמה. מצליחה להעביר את הנרטיבים על יחסים כמו השירים הם בעצמותיה, בנימה רצינית ומפוקחת. וגם: היא נפלאה באנגלית, והשירים מהאלבום הזה, הראשון שלה, מתחנננים שיוציאו אותם מהארץ אל העולם הגדול.
לפני העולם, מארינה בחרה במופע קברטי. קיבלנו פחות או יותר את הצליל של הדיסק. הייתי מעשיר את ההפקה המוסיקלית. מוסיף כלים להרכב הטריו (2 גיטרות ותופים, פלייבקים), ואם כבר הצעות ייעול: לכתוב קטעי קישור טובים (לא להתבסס על אלתור. מארינה לא טובה בזה), לעבוד פחות על ה – Look ויותר על "נוכחות הבימתית", הגם שזה (הלוק) חשוב לה. וגם: דרוש דחוף אלבום נוסף באנגלית, בעברית – כדי להעניק נפח חיוני למופע. ללא האורחים (ירמי קפלן, דנה אינטרנשיונל) – הערב נראה ונשמע מעט כחוש.

שיר

ים: Silence, Two Pigs, Sun Is Shining, Tango, עמוק בטל, אני הולכת, Russian Cannon, I Trust This Man, The End Of The World, Hurricane, כמה את צודקת (ירמי קפלן),Maurin (ירמי קפלן), Yellow (ירמי קפלן) Loca (דנה אינטרנשיונל), Chinqui mila (דנה אינטרנשיונל), לא חלמתי שתלכי ממני, Put a Spell. 

נגנים: יונתן אלבלק  – גיטרה, אביב כהן – תופים, יוני כהן  – בס
צילום: מרגלית חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות