אושר גדול

עלמה זהר

מילים ולחן: עלמה זהר עיבודים והפקה מוסיקלית: אסי איילון
4.5/5

מהו אושר? מהו אושר גדול? אל תצפו שנפתח דיון בנושא. אני גם לא מאמין שעלמה זהר יודעת איזה אושר מחכה לה מעבר לפינה. מהות החיים היא בשאיפה להגיע לאיזשהו מצב שנקרא לו "אושר". מה ההבדל בינו ובין "אושר גדול"? אין לי שמץ של מושג, אבל "אושר גדול" קיים כאופציה, שנועדה לחזק את המאמין, שאפשר להגיע ליעד הזה.
עלמה זהר אינה מתיימרת לפתור את חידת האושר. הפשטות היפה של הכתיבה היא כפשטות החיים שלה. את סובלת, רואים עליך שאת עוברת ימים לא טובים, את מקווה שהכל יעבור, ואת מייחלת כמובן לאיזה "אושר גדול". מי לא חושב ככה.
היפה הוא ביכולת של עלמה זהר לתרגם את המחשבות האלה לסימטריות מוסיקלית, שיש בה כאב וגם קלילות של שמחת חיים, שהרי אלה המרכיבים של הקיום האנושי. המוסיקה יפה בפשטותה, יש בה קצב ומנגינה, שמשייכים אותה לאווירה המקומית, עם ניואנס של מוסיקת מריאצ'י מקסיקנית (צליל החצוצרה), ובעיקר – זהו שיר שכולו עלמה זהר בטון שמגיע מאמת החיים שלה, שיש בה תחינה ותקווה לטוב.

ובימים האחרונים/ החלומות שלי כבדים/ זה תופס אותי בלילה,
לא נותן לי מנוחה.
ובימים האחרונים/ כולם רואים על הפנים/ משהו נשבר בי/ זו לא אותה שמחה.
והכל יעבור,/ גם הרגש יחזור/ הענן השחור,/ שמכסה עכשיו את אור הלבנה.
אם נצליח לזכור/ איזה אושר גדול/ מחכה לנו מעבר לפינה.
ובימים האחרונים,/ החלומות שלי קטנים./ לעבור עוד לילה/ בלי להיות איתך.
ובימים האחרונים/ אני לא מוצאת מקום בפנים/ משהו חסר בי/ ואיך אני בוכה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. מאד אהבתי. עלמה זוהר חוזרת בגדול, והיא במיטבה. אחד הקולות הישראליים הטובים ביותר כיום, ופשטות סיגנונית כובשת. הכל יש שם: קול נהדר, איטונציה נכונה, טקסט משובח, לחן יפה וזורם.
    טוב מאד.

  2. התלהבות חסרת פשר מצד חרסונסקי. שיר בסדר, צפוי, מהלכים הרמוניים הכי טרוויאליים, לא טקסט גדול במיוחד, לחן רגיל כזה – בסדר. מה העליצות הזאת? 4ץ5 כוכבים?
    שלשה בקושי-גם זה בסדר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות