יובל אלמלם אליאס מלייב אסף הרוש

הכוכב הבא

בחירת השיר קובעת
3.5/5

כשזמר או זמרת מבצעים גרסת כיסוי, ביצוע מחודש של שיר ישן (Cover בלעז) – הוא מסתכן בהתגמדות מול המקור, אבל יש גם אפשרות, שהוא יעניק לשיר מימד חדש, ניואנס מיוחד. פרשנות ייחודית. למעשה, זוהי מהות התחרויות האלה לגילוי כישרונות חדשים.
גם מי שבשלב האודישן ביצע שיר מקורי – במבחן המסך הוא ייבחן על "גרסת כיסוי". יש נבחנים, שהם לא רק מבצעים מוכשרים, אלא גם יוצרים מקוריים. כשמקבלים צירוף כזה, ההיגיון אומר – חייב לעבור לשלב הבא.
עופרי ישראלי (בן הזוג של ליאור פרץ, שלא עברה) הציג שיר מקורי יפה "רק כדי שתדעי" בשלב הראשון. במבחן המסך הוא נבחן על הביצוע שלו ל"נגעת לי בלב" של רותם כהן המוכר מאייל גולן. העוול שנגרם לו היה כפול: כישרונו כמלחין לא נלקח כמובן בחשבון ועל הביצוע הטוב הוא לא קיבל את ה"כחול" של ריטה ושל אייל גולן. הניקוד של השניים היה מעלה אותו לשלב הבא (57% שקיבל + 14% = 71%) כשנתבקשו שני השופטים לנמק מדוע לא הצביעו לטובתו, הם ענו: "לא ידענו מה להצביע".
אייל גולן:
"מצד אחד זה ריגש אותי מצד שני לא. אתה שר מצוין וכותב מצוין, והלוואי ותכתוב לי שיר, אבל לא יודע מה לעשות איתך". ואני שואל את אייל גולן: איך הסכמת להיות שופט בתחרות כישרונות, אם אינך יודע להחליט!? ריטה התחרטה: "אני יכולה להצביע עכשיו בעד?" נו, באמת.
להזכיר לשופטים: עם כל המשחק והפאן שבעניין, אתם קובעים גורלות של אנשים צעירים, שמטילים את כל יהבם על הרגע הזה. אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לזלזל בהם. אז במצעד המקופחים של "הכוכב הבא", רשמו את השם: עופרי ישראלי. אגב, כשמדובר בשילוב של יוצר ומבצע – גם אלי בראל (31) הציג יכולות מקוריות יפות ("כשאתה לא רואה") ונכשל בשיר שקצת גדול על מידותיו – With Or Without You של U2. וגם כאן ריטה היא שחרצה את גורלו. צביקה הדר, שהתבלט הפעם כשופט, ציין בצדק: כשמדובר בגרסאות כיסוי – בחירת השיר היא אלמנט קריטי במבחן הביצוע. הבחירות של שני מסלסלים מבטן היו לכן מצוינות: אליאס מלייב ששר את "דברים שרציתי לומר" של רוטבליט ופוליקר (83%) ויובל אלמלם ששרה את "מחכה" של ריטה ועידן רייכל (86%) הבחירות האלו העניקו להם עוד לפחות 25%.

עלו: אסף הרוש ("כשאת עצובה"), אליאס מלייב ("דברים שרציתי לומר") , יובל אלמלם ("מחכה")

יובל אלמלם – וידיאו

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות