מבעד לדמעה

אייל גולן

מילים: עינת הולנדר לחן: אופיר כהן עיבוד והפקה מוסיקלית: תמיר צור
2.5/5

אייל גולן מצטרף אל המועדון הים-תיכוני של גברים בוכים בלילה. סיבת הדמעה: לא רק עזבה אותו, אלא בגדה בו עם החבר הכי טוב. גם עינת הולנדר מנסה כבר זמן רב להצטרף למועדון הים-תיכוני המסחרי המשתלם, הפעם בטקסט כאילו טראגי. הכאב, הפרידה, הריסוק, אין בשביל מה לקום מחר. מחזור של הנדוש.
תרשו לי לא לנגב דמעה אחת. אותי זה משעמם. אייל גולן מנסה אוריינטציה יותר אוריינטלית מבחינת העיבוד, אבל לא משכנע שהשיר בעצמותיו. גולן מאמין שהקול שהולך לפניו ישרת אותו גם בשירים הנשמעים פס יצור. כל עוד הקהל קונה – הכל בסדר. אבל יש לי הרגשה שלא לעולם חוסן.  בשיר הזה אין דמעת אמת אחת. בקומוניקט שנשלח עם השיר מוגדר גולן – "הזמר הלאומי" משהו שמקביל ל"המשורר הלאומי". מי המציא את הסופרלטיב הזה? תעשו לי טובה. עדיין לא. תתקדם, אייל. אחר-כך נדבר על "הזמר הלאומי".

כמה כאב שלחת בי, כמה כאב/ אם זה כך אז גם אני עוזב/ לא זוכר מה זה להיות לבדי
כל החיים היית איתי
אין לי כוחות ללכת, אין לי כוחות/ גם בַפרידה יש קרב מוחות: / מי החזק בינינו? מי מרוסק?/ למי יש כוח לַמשחק?
ואת איננה, ואת איננה / אין לי בשביל מה לקום מחר/ כי את איננה, הו את איננה
וּבגללך הלב נשבר
מה הוא לוחש בלילה, מה הוא לוחש?./ מה הוא עושה שמרגש?/ זה שבחושך בא, גנב לי אותך/ שבשבילי היה כמו אח

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. שיר נורא ואיום , בנאלי , טקסט חרוש ומביך, כבר שמענו את הסיפור הזה אלף פעם ובעיקר בשירים של אייל. די נמאסתם עם השירים האלה.

  2. לא יודע למה אתפ קוטלים את השיר? זה שיר מדהים , זה המזרחית האמיתית על מה אתם רוצים שהוא ישיר על החסה בשטחים? אם היה זמר אחר שלא מזרחי שר את זה בלי סילסולים הייתם כותבים " שיר גדול" וכו" .
    ולך אדון מושיקו לך תמצא לך חיים … כל היום יושב פה וכותב תגובוןת .. מי אתה בכלל שתבקר זמרים? שב בשקט ותשמע מוזיקה על כל שיר יש לך תגובה ? נמאסת !!

  3. מילא מדובר בוואנאביז – קצת לא נעים להשתלח בהם.
    אבל אייל גולן? עם שיר כזה??? ניכנס בו עד העצם: מי אתה שתשפוט זמרים אחרים כשאתה מרשה לעצמך לשיר זבל אטומי כזה? חד משמעית – זה מחפיר. אוי לאוזניים ששומעות ולתאים האפורים שביניהן.
    ומילה ל"כותבים" – אתם מוכשרים .לתפוס את אייל גולן ברגעים של רפיסות מוחלטת – גם זה כישרון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות