מה עם היוצרים המקוריים?

הכוכב הבא 15.10

עם רוני ישראלי, ליאור פרץ, אפרת איפרגן, אלעד שודלר
3.5/5

יוצרים מקוריים? אל תגיעו לתחרות. הכוכב הבא לא יהיה יוצר מקורי! אלעד שודלר מאשדוד כתב שיר יפהפה שנקרא "לחיות" בהשראת מוסיקה ברזילאית, שהוביל אותו ל"מבחן המסך". גם כאן ניסה שיר מקורי. ריטה ואייל גולן נתנו "אדום". המוכשר בעל הקול המיוחד יחפש הצלחה במקום אחר. גם אליאב מועלם הוא יוצר. אייל גולן, כזמר,  נהנה מלחניו, ולכן החליט לפסול את עצמו מלשפוט אותו ב"שלב המסך". ההפקה שלחה את מארינה מקסימליאן להחליפו. היא נתנה לו "כחול", למרות שהרגישה שקיים פער בין יכולת הביצוע שלו ובין איכות ההלחנה. גם כאן צביקה הדר צדק ב"אדום" שלו. ריטה נתנה "כחו מועלם לא עבר.
מה אני רוצה להגיד? השופטים חייבים להתמקצע, להיות אמינים יותר, לא ליפול למקומות שאינם מן העניין. לתת צ'אנס ליצירה מקורית, כי קאברים עם כל הכבוד, הם קאברים. אלעד שודלר היה צריך להמשיך, כי הוא זמר-יוצר טוב, אפילו תגלית, ועל כך כתבתי בסקירת הסינגלים שלו.
באשר לאליאב מועלם – יש מסלסלים טובים ממנו, והתוכנית לא תפסיד דבר אם הוא לא יעלה לשלב הבא.
שלב אחרון של האודישנים – "דה שאו מאסט גו און", שרה רוני ישראלי מיבנה. גם פרדי מרקורי היה מעביר. רוני ישראלי הייתה טובה יותר ב"קווין" מאשר בארתה פרנקלין של "יו מייק מי פיל". למעשה, הביצוע הטוב ביותר של שלב האודישנים הזה.
התנסחות: ריטה אומרת לעדן ברזילי, בת 20, חיילת (מפקדת להקת פיקוד מרכז)" "אני חושבת שאת מתאמצת לשיר יפה מדי, אבל את שרה ממש יפה"… מה אמרת, ריטה?!
לאבי פרץ מנתניה ששר "את המחר שלי", אמרה ריטה: "יש כרגע דבר כזה שקוראים לו תלת-ממד. זה היה חד-ממד. לא היה בזה עומק או נופָך" ריטה לא רק מתנסחת רע, גם העברית שלה לא משהו (יש לומר נופֶך)
מבחן מסך נוסף: כולם מיהרו לתת "כחול" לליאור פרץ, שהוחזרה לתוכנית ע"י צביקה הדר משדה התעופה. היא שרה "נגד הרוח" של שלום חנוך. נו, היה ברור, שאם הדר נוסע לקבל את פניה בשדה התעופה – השופטים יהיו איתו בראש אחד, שלא כבפעם הקודמת. אייל גולן שלחץ אז אדום, לחץ הפעם כחול אחרי 30 שניות, למרות שהביצוע הזה לא עלה על קודמו. זה חלק מהגימיקים-מקדמים של התוכנית, שמאבדת אמינות.
לא כל מתמודד שנכשל בשלב המסך, יקבל גלגל הצלה. מי שראויה לגלגל הצלה גם ללא מבחן מסך נוסף היא דניאלה ברדה בת 20 מאשדוד ששרה נפלא Hurt המוכר מכריסטינה אגילרה וקיבלה אדום אפילו מרני רהב, ספק הכחולים הסדרתי. למה רני?

עברו לשלב הבא: רוני ישראליShow Must Go On, ליאור פרץ –  "נגד הרוח", אפרת איפרגן – "שושנים עצובות".

בתמונות רוני ישראלי, ליאור פרץ, אלעד שודלר, אפרת איפרגן, דניאלה ברדה.
 
שירים של אלעד שודלר: Good Fly לחיות

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. הקשר בין התכניות האלה למוזיקה הוא רופף. למה אתה בכלל מקדיש טור קבוע לתכנית ריאליטי מטופשת?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות