ב"המעגל"

עמיר בניון נגד דן שילון

0/5

הופתעתי לראות את עמיר בניון בהמעגל של דן שילון. מחשבות ראשונות: מה הוא עושה כאן? מה הוא כבר יכול לומר במרתון שאלות ותשובות פופוליסטי כזה? ואולי המטרה (אלבום חדש – שירי ארץ אהבה) מקדשת את האמצעים. ראיתי אותו כמעט מתפתל על כיסא, פנים מדוכדכות, וכששילון כבר הפנה אליו שאלה, הוא ענה כדי לצאת ידי חובה.
עכשיו מתברר כי עמיר בניון נטש את התוכנית, אחרי ששר את שירו של שמוליק קראוס, "אחרי עשרים שנה". הוא מיהר להסביר את הצעד בעמוד הפייסבוק שלו
"חלקכם אולי שמע הערב על כך שעזבתי את המעגל של דן שילון במהלך התכנית. חשוב לי שתדעו מה בדיוק היה שם.ראשית כל, הנקודה היא שהרגשתי מרומה. בהמשך לתחקיר, חשבתי שאני מגיע לדבר על עניינים ברומו של עולם, וכמובן על מוזיקה. אך במקום זה הבנתי שנקלעתי למקום שבו מנחה מבוגר שואל ילדות שיכולות להיות נכדותיו שאלות מיניות וצהובות; בשיחה הצבועה על הסמים כל אחד המציא סיפור הזוי ובדוי; סטנדאפיסט (אדיר מילר – י.ח) עשה קריירה מניבול פה ומבדיחות סרות טעם על אשתו. ובקיצור, הרגשתי שאני נמצא בתוך מעגל רדוד ומביש, למרות שלפני כן מכרו לי שזה הולך להיות אחר לגמרי. התחושה הזו גרמה לי לבטא את דעתי התקיפה על המנחה, על תכניתו ועל חלק מהאורחים. עצוב מאוד, אבל אני לא מאבד תקווה. בשורות טובות ושבת שלום"
מה אגיד לך עמיר: פישלת. לא הכנת שיעורי בית. אילו היית צופה בתוכניות הקודמות, היית מבין ש"המעגל" של דן שילון לא שינתה עורה: זהו תוכנית-טור-רכילות-חי בפריים טיים, המקבצת ידוענים וסיפורים מתחומים שונים, שהקשר ביניהם מקרי בהחלט. המנחה מנסה לחבר ביניהם בשיטת שאלות פינג פונג טריוויאליות. בין השאר היא נועדה לקדם מוצרים של המרואיינים. החשיפה המגמתית הופכת למקדמת אינטרסים אפילו בסיפורים דרמטיים קשים (כדוגמת זו של נאווה בוקר, מי ששכלה את בעלה תנ"צ ליאור בוקר ז"ל באסון שעשתה שימוש בתוכנית לבקש לעצמה להנחות תוכנית טלוויזיה).
הדו-שיח של שילון ומרואייניו לא יכול להגיע לעומקים שאתה מצפה. זוהי בעיקר תוכנית בידור קלילה מרוחה בשמן חנופה, פופוליסטית למהדרין, שאינה מאפשרת דיון רציני ב"עניינים שברומו של עולם".
העובדה, עמיר, שהגעת לאולפן של שילון בלי לדעת להיכן אתה מגיע, היא כמובן כישלון שלך. לי זה היה ברור, שזה אינו המגרש או המעגל שלך. רק כששרת "אחרי עשרים שנה" של קראוס, הרגשתי שאתה חוזר למקומך הטבעי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. יוסי כל הכבוד על דברי החנופה שלך לעמיר! אתה נטול אובייקטיביות באופן משווע בכל הקשור לחברך עמיר, מוטב כי לא תבקר כלל, אתה חוטא לתפקידך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות