שוב יורד אור חקי אפרורי

מוניקה סקס

מילים: מאיר ויזלטיר לחן: יהלי סובול עיבוד: אייל אבן צור
4.5/5

מוניקה סקס בחרה לראשונה טקסט שלא נכתב ע"י חברי הלהקה. את השיר צבע בצבע "חקי אפרורי" המשורר מאיר ויזלטיר. זהו שיר מתוך "אלגיות על יד חושים" המחזור השני מספרו "דבר אופטימי עשיית שירים", בו הוא מתייחס לאווירה שאחרי מלחמת יום כיפורים, של מלנכוליה אחרי אופוריה, מציאות בה שולט-משתלט אור חקי אפרורי על מכלול חיינו-קיומנו.
"מוניקה סקס" במחזור האומנותי הזה, נעשית יותר לירית, חותרת למקומות חדשים, מנסה להתמודד עם טקסט לא פשוט שלא נועד להלחנה. אם מדובר על התווית דרך – נדמה לי שיהלי סובול מסמן אותה בקווי המתאר האומנותיים שלו.
העיבוד משרת את התוכן, מעניק לשיר נופך אווירה הזוי, במיוחד בצליל קרן היער בעיבוד ספי אפרתי. שירתו של יהלי סובול שמתחילה רגוע בליווי פסנתר, הופכת דרמטית בהמשך, כאילו לרגע הבין את המהות הקשה של המציאות ומביע את כאבו, ואז הוא חוזר לקו רגוע כמו מתוך השלמה המציאות הזו. סינגל ראשון מתוך אלבום חדש, שמגלה משהו על להקת רוק שעוברת שינוי משמעותי מסקרן.

שׁוּב יורד אור חָקִי אַפְרוּרי/ בְּעָנָן דָּחוּס וְלא טָהוֹר/ מוּל הַמִּרְפָּסוֹת הַפְּעוּרוֹת/ שֶׁל בָּתֵּינוּ הַנְּטוּיִים בַּחוֹל,
מוּל עצַבֵּי פָּנִים מִתְגַּעְגְּעִים/ לִרְוָחָה בִּנְגִיעָה שֶׁל רוּח סְתָו,/ חַלְחָלָה קַלָּה בְּלֶחִי חרוּכָה,/ שׁוּב יוֹרד אוֹר חָקִי אַפְרוּרי:
שׁוּב יורד אור חָקִי אַפְרוּרי/ מוּל הַמַּחְשָׁבוֹת הָרְסוּקוֹת/ עַל צוּרָה אֶלִיפְּטִית מְתוּחָה/ שֶׁבִּקַּשְׁנוּ לְהַתְווֹת שֵׁנִית בָּחוֹל,
וְעַל-פְּנֵי מַאכָלֵינוּ הַפְּשוּטִים/ שֶׁעָרַכְנוּ עַל שֻׁלְחָן בְּצֵל הָעֵץ/ וְחָבַרְנוּ לֶאכל מִתּוֹך שִׂמְחָה,/ שׁוּב יוֹרד אוֹר חָקִי אַפְרוּרי:
שׁוּב יורד אור חָקִי אַפְרוּרי/ עַל הַיּיִן שֶׁמָּזַגְנוּ בַּכּוֹסוֹת/ וגָהַרְנוּ אֶל אַרְגְּמָנוֹ הַחַי/ וְאֶל זֵכֶר טַעֲמוֹ מֵאֶשְׁתָּקַד,
וְעַל שְׁדי הַבַּחוּרות כְּמו שְׁזִיפִים/ הַקְּלוּטִים בְּתוֹך כְּרִיכוֹת רָפוֹת פְּרוּמוֹת
/ וסוֹפְגִים מַגָּע שֶׁל רוּחַ רְעֵבָה,/ שׁוּב יוֹרד אוֹר חָקִי אַפְרוּרי:
שׁוּב יורד אור חָקִי אַפְרוּרי/ עַל אַהֲבָתֵנוּ הַפְּגוּעָה,/ עַל הַזִּכְרוֹנוֹת הַנְמַסִּים/ שֶׁחָשַׁבְנוּ לְהַפְלוֹת אוֹתָם בַּזְמַן,
עַל בְּשָׂרֵנוּ הַזוֹמֵם לִקְרוס פִּתְאום,/ עַל כּוחֵנוּ לְהַחְזִיק צוּרת אָדָם/ שֶׁיִּהְיֶה מַהוּת גוֹמַעַת וְרוֹאָה,/ שׁוּב יורד אור חָקִי אַפְרוּרי:

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות