הסוזן בויל של אקס פקטור ישראל

רוז מהפיליפינים

אקס פקטור – יום האודישן הראשון
4/5

אתה יכול לוותר, אמר לי ידיד. למה לך לקבל צורה של כורסה?  כל ישראל הופכת ריאליטי מוסיקה. עזוב את זה. צודק. אבל כמו חתול סקרן, אני מתיישב שוב לראות תחרות מוסיקה חדשה. עצלנות שכזו. כמעט כמו כדורגל. אקס פקטור ישראל בסלון. פורטיס בסלון כשופט, לא יאומן. אני הייתי נותן לו 4 "כן" על הנאום שלו לאקסהיביציוניסט חיליק כהן (52), שנתן לכל השופטים תחושה שהוא מאיים עליהם, ותגובתו בסיום אכן הוכיחה, שהאיש מאיים.
את הנאום של פורטיס לחיליק כהן יש לרשום בספר תחרויות הריאליטי המקומיות. אני חשבתי ש"פורטיס משוגע" זו המצאת הקהל, ופתאום התברר שיש בפורטיס משוגע דובר אמת אינטליגנטי, שידע לזהות שהמשוגע מולו – זוהי פרובוקציה למהדרין. רק משוגע אמיתי יודע לזהות משוגע מזויף.
אקס פקטור ישראל
היא אותה הגברת בשינוי קל מאוד של האדרת. מתמודדים, שופטים. כולם ממתינים לריגושים. לדמעות. רייטינג בתוכנית כזו תלוי ריגושים, מסוג הנאום של פורטיס לחיליק כהן. להריץ אחורה ולראות. ההצגה של יהב טווסי – בן 15 מכפר סבא ששר I Have Nothing של ויטני יוסטון בתנועות מוגזמות ובשפע מניירות (עברי לידר הגדיר נכון: "מופע דראג על ויטני יוסטון אלא שהוא שר באמת") היא סוג של ריגוש, הבכי של פורטיס למשמע הביצוע של "הנסיך הקטן" (גפן, שם טוב לוי) של הנער-נסיך דניאל עמית הוא ריגוש, הקונטרסט בין ה"פרחיות" של עדן בן זקן מקרית שמונה בשמלת נמר (שעלתה לה רק 30 שקל) והגרסה המהוקצעת והמאוד תחושתית שלה ל – Hurt של כריסטינה אגילרה – ריגוש
אבל הריגוש הגדול של הערב התחיל בצילומים ברחוב לווינסקי של מטפלת סיעודית פיליפינית שמנמנה, רוז פוסטאמס, שעושה את דרכה ל"נוקיה" והדהימה, פשוט כך – הדהימה בביצוע ל – This Is My Life של שירלי בייסי. אם תרצו – יש לנו בתוכניות המוסיקה ריאליטי המקומיות מהדורת סוזן בויל מרתקת. לא להאמין שזו הפעם הראשונה שלה על הבמה. סטנדינג אוביישן מוצדקים.

עלו שלב

מישל תם, גוסטבו קניוקס, דור איבגי, מור ממן, יהב טווסי, דניאל עמית, כיפה לייב, עדן בן זקן, רוז פוסטאמס.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. האמת שאני מופתע מעצמי. הביקורת על ריבוי תוכניות הריאלטי ועל הריגוש (בהטיותיו השונות) המשתפך שם לכל עבר הינה מוצדקת מאוד. כן, משה פרץ הספיק כבר בביקורת הראשונה להשתמש בשורש ר.ג.ש. אבל!!! ויש אבל, התוכנית הראשונה היתה פשוט תוכנית מצויינת. מפתיעה. אפילו אני מתיר לעצמי לומר, קצת אחרת. עם פורטיס שהשתגע לנו מול הפנים בכל הרבה חינניות ועם כל כך הרבה אמת. ועוד פעם עם פורטיס שבכה משירו של דניאל עמית. הוא יתברר עוד כליהוק מושלם, למרות מימד ההפתעה וחוסר השייכות הטבעית שלו לז'אנר, אולי הוא יביא עימו משהו אחר, אבל עוד חזון למועד. בכל מקרה, לטעמי, היתה תוכנית למופת!!! למרות מגבלות הז'אנר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות