אקס פקטור ישראל יום האודישן השני

מאי ספדיה

עלו: טומי ויאן, עידן טמלר, מאי ספדיה, מיראז', ראודור, אסף ביטון, צמד רטרוק, טל שטיין, איהב עטילה
4/5

יש שופטים בישראל. יש שולחן שופטים ראוי באקס פקטור. יכול להיות שהקביעה הזו נובעת מההתרחשויות בשולחן השופטים המקביל ב"הכוכב הבא". אמות מידה נקבעות לעיתים לפי הרע. כשהרע הוא רע מאוד הבינוני הוא טוב או טוב מאוד. . שולחן השופטים כאן – מאוזן, משרה אווירה טובה, ובעיקר – מקצועי בלי ליפול למקומות הלא נכונים.
פורטיס כינה את האחיות הגר קליין והילה לדר "משובטות" ואת שירתן ("ליידי מרמלד") "מהונדסת". הדימוי – מדויק. פורטיס התווכח עם עברי לידר על תנועת יד של ראודור חדד, שנראתה ללידר "לא טבעית" בביצוע "נאמר כבר הכל" (דוכין-שטרית-דוכין). "הסטיילינג שלו לא טוב", אמר עברי, והקפיץ את פורטיס. גם אני עושה תנועות על הבמה. מה הבעיה? זעק פורטיס. "אצלך זה יוצא טבעי", טען עברי, ומשה פרץ אוסיף: "לכן קוראים לך פורטיס" אלה ויכוחים לגיטימיים, אבל ללא התלהמות, ללא דיבורי סרק, ללא בבל"ט. מי שר בעברית או באנגלית. מי עשה צבא או לא עשה צבא. שופטים מיומנים לא נכנסים לדברים שאינם מן העניין.
האחים טומי ויאן אגמי ב – Hero של Nickleback, הם צמד רוק קאונטרי שמשלימים שזה את זה בהרמוניות משובחות. הקול הנוקשה מול הקול העדין. יש להם ביטחון, הומור. יש כאן איכות כוכבים.
עידן טמלר (16, עלה מניו-יורק) הראה לאביב גפן איך שרים אינטרפרטציה לשירו "מלאך". גרסת כיסוי מיוחדת מחזירה שיר לחיים, וטמלר לא רק החזיר, אלא העניק לשיר חיים חדשים. כשיש לך את זה, מוחלים גם על זיופים. והיו זיופים.
למאי ספדיה יש "את זה" בגדול-גדול. היא מסוג הזמרות שהייתי מוותר על כל השלבים הבאים, ונותן לה כבר עכשיו את הגביע של האקס פקטור. היא שרה If I Were A Boy המוכר מביונסה. צדקה שירי מימון: הרף גבוה מאוד. האתגר מול ביונסה הוא עצום. מאי עמדה במשימה. יש לה כל מה שזמרת זקוקה – מנעד מרשים מאוד מהנמוך המסתורי ועד לגבוה המרטיט. יש לה נוכחות מצוינת קולית וחזותית. בקיצור – מועמדת ראשונה לזכיה באקס פקטור ישראל הראשון. מועמדים נוספים הם רביעיית הריתם נ' בלוז וההיפ הופ "מיראז'" מדימונה, אמריקנים לכל דבר, שעשו את Yeah x 3 של כריס בראון. גם הם קורצו מהחומרים האלה שעושים ילדים לסטארים. הזכירו לי לחלוטין את חמישיית ג'קסון בזמנה. בצדק הם זכו לדואט עם שירי מימון.

עלו שלב: טומי ויאן אגמי, עידן טמלר, מאי ספדיה, מיראז' ראודור חדד, אסף ביטון, צמד רטרוק, טל שטיין, איהב עטילה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות