ענבל ביבי

אקס פקטור ישראל

עלו: ענבל ביבי, יוהאן בוכניק, שי מדואל, מאיה גבאי
3.5/5

דנה לב מנס ציונה שרה "ים הרחמים" של קובי אפללו. עברי לידר סבר שיש לה קול נעים ויפה, ושהיא "נראית כמו כוכבת", אבל משום מה – "זה לא הגיע אלי". משפט מעורפל, שאמור לשלוח המתמודדת הביתה בלי שתבין מה רוצה עברי מחייה. שירי מימון שנורא רצתה אותה, הפעילה לחץ. עברי לידר התפתל ואמר "כן", גם משום ששירי "מבינה יותר ממני בזמרות". ואני שואל: בשביל זה מינו אותך שופט באקס פקטור? כי יש מי שמבינה יותר ממך בזמרות?
וגם: עברי לידר שופט לעיתים במונחים של "תעשיית המוסיקה". האם אלו דרישות התוכנית? מאוריציו בן 31 מאיטליה הנשוי לישראלית שר טוב מאוד Wild World של קט סטיבנס, ושמע את תמיהתו של לידר – "אני חושב תעשיית מוסיקה, הסגנון שלך לא עכשווי"… למה? האם עברי לידר שופט בתחרות כנציג "תעשיית המוסיקה"? תפקידו  לבחון איכויות של זמרים. גם שירי מימון הגיבה בחוסר חוכמה במקרה של מאוריציו (שעבר לשלב הבא, למרות ה"לא" של עברי) – "אני תוהה אם ישראלים יצליחו להתחבר לסגנון שלך"… זה קריטריון לשיפוט?!
שירי מימון זיהתה את מאיה ממן (31, ראשל"צ) מתחרות "כוכב נולד" בו היא השתתפה בעבר. למעשה – פגישת מחזור. ממן ששרה When Love Takes Over, זכתה באופן טבעי לתשומת הלב המיוחדת של מימון, שאמרה" "לפעמים אני שואלת למה יש זמרות כאלו שאינן מצליחות", כמובן בהתחשב בדרך שהיא עברה מול אי הצלחתה של חברתה.
ואני אומר: כמו בבתי משפט מקצועיים – למען הסר ספק, מן הראוי היה ששירי מימון תפסול עצמה מלשפוט את מאיה ממן. אלמלא ההיכרות, יכול להיות שמימון הייתה מסכימה עם לידר (שאמר לה "לא"), שכמעט בכל מועדון באירופה המכבד את עצמו, יש די.ג'יי המופיע עם זמרת שבלונית כמו ממן.
המיוחדת בערב האודישנים הזה הייתה מאיה אמה שרקי גבאי (זה השם שהוצג), פטפטנית ברמה חולנית, אבל כשהיא שרה "ואיך שלא" של אריאל זילבר, היא לקחה לחלוטין את השיר למגרש שלה, וגם אם היו בביצוע מיני מניירות ולכלוכים, זה היה ביצוע ג'אזי, יצירתי, חכם. "מעצבנת" כפי שטען שולחן השופטים, אבל כישרונית ברמות.
אם מעצבנת – אז זו האימא של משי רזון בת 17.5 מיקנעם, שאמרה כי היא "מממשת את עצמה" באמצעות הבת שלה. זוהי סיטואציה נוראה לבת, כי מוטל עליה כל עומס הציפיות של האם. מפיקי אקס פקטור האמונים על המניפולציות של התוכנית הלכו על זה, עקבו אחרי השתיים בחנויות בגדים ואף יזמו את עלייתה של האם החטובה לבמה. מה יצא מזה? מפח. משי התגלתה כזמרת קריוקי סוג ג' בביצוע ל"בטיילת" של מוג'דה. מסקנה: אמהות טובות, היזהרו מלהטיל על בנותיכן את כובד המשא של  אי הצלחתכן.
לעיתים טוב סיפור מרגש מביצוע טוב. שי מדואל בן 42 מבאר יעקב, חווה טרגדיה לפני 20 שנה (בן הזוג של אמו התאבד יחד עם אחיו התינוק), שביטלה את כל תוכניותיו המוסיקליות. עכשיו הוא חזר כדי לפרוט על נימי הנפש עם "בואי אימא" בסלסולים גדולים. פורטיס חשב שהסיפור שלו הוא "ספר". עברי לידר, שלא נכנע לרגש, טען כי הסלסולים שלו היו מוגזמים. מקרה – שכולם צודקים.
האנגלית מנצחת. אם בתוכנית הקודמת גילינו זמרת ברמה בינלאומית כמו אורטל אלקיים, הפעם זו ענבל ביבי בת 16 ששרה Impossible של שונטל. יותר ויותר שרים באנגלית, כי זו שפת הפופ הטבעית, וטוב שאין באקס פקטור איזה שופט פטריוט מתחסד, שמכריח מתמודדים לשיר בעברית כמו בתוכנית המתחרה.

עלו למחנה האימונים: ענבל ביבי, יוהאן בוכניק, שי מדואל, מאיה אמה שרקי גבאי (4 "כן") מאיה ממן, מאוריציו, דנה לב
גילינו: ביקורת סינגל של שי מדואל מ-2008, מה שמעיד כי לא הפסיק פעילות מוסיקלית למרות הטרגדיה.

סינגל של מאיה ממן מ-2007

וידיאו ענבל ביבי – Impossible


גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. מאיה אמה שרקי גבאי – חבל"ז!
    אמנם שחצנית, אבל לא נכה, לא מפגרת, אין לה סיפור קורע לב, לא מתה על השופטים ובכל זאת זכתה ל-4 "כנים".
    סוף סוף ראינו את עברי לידר מתמוגג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות