הלילה הלבן

הכוכב הבא

עם דוד דריי, ענת בקמן, עומר דץ, רינת כהן, טינה איברגימוב
3.5/5

"הריינג' המטורף", כך תיארה ריטה את קולה של טינה איברגימוב אחרי ביצוע "מחול מטורף" (פיינגנבוים-קלינשטיין), שיר שלה. זה נכון, אלא שריטה לא ציינה, כי מאחורי המנעד הווקאלי של איברגימוב יש מעט מאוד תוכן אישי, פרשנות מיוחדת. אפילו הפנים שלה אינן מקרינות חיוניות. יש בהן משהו חסר רגש. היא מפעילה בעיקר מבערים. טכנית מדי. צביקה הדר הצביע "כחול" והודה בטעות.
אנחנו בפרק משימות "הלילה הלבן". המתמודדים בחרו שירים ממה שהציעו להם השופטים, כשעליהם להיות מוכנים עם הביצוע בפרק זמן של 46 שעות. גם כאן הייתה איזושהי "תחרות" – כמה שירים יצליח כל שופט להכניס בפועל לתחרות.
רני רהב הציע את "כלניות" של שושנה דמארי לרינת כהן. "אם את מתחברת – לכי על זה", המליץ רהב. ריטה לא הסתירה כעסה: "גם אם את מתחברת, אל תלכי על זה". כמה צדקה. אם רני רהב דיבר על עצות אחיתופל של השופטים האחרים – זוהי בדיוק סוג העצה הגורמת יותר נזק מאשר תועלת. לשיר את "כלניות" בתחרות כזו משול להתאבדות. אחרי שהיא שרה את "משאלה" (מנור-שרעבי") לחץ רהב אדום. תרצו, הזדהות עם הכלניות. רק ריטה הבינה כי רינת כהן נתנה גם הפעם ביצוע מעולה: "אם את תלכי הביתה,אני אקח אותך לבית שלי", הבריקה.
אני לא אזכור לחן לוי את הגרסה המשעממת שלה ל"יש לי צפור קטנה" (בנאי-בשן-בשן). אני כן אזכור את הפרשנות המיוחדת של ענבל בקמן ל"שיר אהובת הספן" (לפיד-קלינשטיין) השבריריות, הירידות המיוחדות בטונים, וגם בעלת הלהיט, ריטה, הייתה מספיק כנה להודות שבקמן לקחה את השיר למגרש שלה בעיבוד מוצלח.
להצלחה הכמעט אוטומטית של האחים גת הייתה כמו שרני רהב מגדיר "תקלה" בביצוע Dust In The Wind, שיר משנות השבעים של להקת קנזס. נכון שזה לא היה הביצוע הטוב ביותר שלהם, אבל עדיין מספיק טוב כדי לעבור שלב. הם חזרו לחלוטין להרמוניה הקולית המצוינת בשלב ההדחה מול ליאור פרץ בגרסה עכשווית ל"שיר של אחרי המלחמה" (איינשטיין-לוי).
זה צמד שראוי בהחלט להיקרא "הכוכב הבא", ראוי להגיע לגמר – ממש כמו שדוד דריי ששר "תגידי" (גיספן-בוסקילה) אביתר קורקוס בעל הסלסולים הנפלאים, ששר "בלדה לשוטר" ועומר דץ, ששר "בארץ להד"ם" (נעמי שמר) ראויים.
תקלה: רני רהב שר את השירים שהוא מציע למועמדים. נכון שמפיקי "הכוכב הבא" כבר השלימו עם אימוץ "רני שלנו" (כפי שמציג אותו המנחה) בקונטקסט ליצני, אבל גם כאן יש גבולות שאסור לעבור, גם למען ההגינות מול מתמודדים שמאשימים אותם בזיופים.

עברו לשלב הבא: טינה איברגימוב, חן לוי, עומר דץ, רינת כהן, דוד דריי, האחים אריה וגיל גת, ענבל בקמן, אליאס מלייב, עומר דץ, חן לוי, אביתר קןרקוס,.
הדחה: ליאור פרץ.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. אין ספק שדוד דריי לאורך שר בצורה מסודרת, מקצועית ואלגנטית,
    אין ספק שבנוסף לזה שדוד זמר מעולה אתה גם יפה וזה משלים את כל התמונה לעתיד הזוהר שיהיה לך.
    הכוכב הבא הוא רק תחילת הדרך. אתה תהיה זמר מעולה ומפורסם.

    בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות