אביתר קורקוס

כוכב הזמר הים תיכוני הבא

הכוכב הבא
3.5/5

המשך עלילותיו של מוקי, הלא הוא דני ניב, השופט החדש במקומו של אייל גולן, שאינו נבהל מהצעקות של רני רהב, מהתמיהות של צביקה הדר, מהכינויים של ריטה ("בריונות") וממשיך לדפוק אדומים בלי הכרה, בעוד רהב ממשיך להניף את היד בפומפוזיות ולחלק כחולים בסיטונות, אחרי ששמע עשרים שניות של שיר.
כבר כתבתי שההתכסחות של השופטים, שהפעם עלתה אף לדציבלים גבוהים יותר (מוקי לרהב: "שתוק קצת יאלללה שלך!!") – טובה לרייטינג, וההפקה כנראה לא ממש עושה מאמצים לעצור אותה.
מוקי נתן אדומים לדוד דריי ולחן לוי במאבק ההדחה זה מול זו. דריי שר "הכל עד לכאן" של עמיר בניון. חן לוי – "עץ ירוק מפלסטיק" (אטדג'י-קמחי-אמבר), גם לטינה איברגימוב על ביצוע חזק מאוד של At Last המוכר מאטה ג'יימס, לעומר דץ על "הייתי בגן עדן"(מנור-בוסקילה) , לענבל בקמן על "מרי לו" (שם-אור-פיק) , לאחים אריה וגיל גת על "ילדים של החיים" (שלום חנוך") , לאליאס מלייב על "מעליות" (דודו טסה) ועוד אחד לדוד דריי על "נגעת לי בלב" (רותם כהן)
אין ספק – הרבה מאוד אדומים מצדו של שופט אחד. לזכותו של מוקי ייאמר שהוא מקשיב לכל ביצוע מתחילתו ועד סופו, אינו ממהר ללחוץ, וממש בסיום מגיע להחלטה. עם זאת, הייתי מצפה ממנו, ממש כפי שהוא דורש מהמתמודדים, להנמקות יותר חכמות ומעמיקות. הפעם זה חסר לי, כך שלעיתים נשארו סימני שאלה. לא די להגיד למתמודדת כמו טינה איברגימוב "הבחירה שלך הייתה שטחית, לא מנומקת ומתחנפת". אחרי הביצוע של ל – At Last. טינה לא תלמד מזה שום דבר כדי לשפר את הביצוע הבא שלה. גם הנמקות כמו "משעמם" ו"חיוור" לעומר דץ – אינן תובנות קונסטרוקטיביות. לעומת זאת, צדק מוקי בעניין הפרשנות של אליאס מלייב ל"מעליות" של דוד טסה – על כך שהפך שיר טעון ומלא עוצמה לבלדה נעימה ומתוקה.
הנימה החינוכית של "אני כועס עלייך" לענבל בקמן ב"מרי לו" היא צדקנית, שהרי מוקי אינו המנטור של בקמן ולא נבנתה ביניהם מערכת יחסים כזו, שמצדיקה אכזבה אישית מצידו. בהמשך, בגרסה שלה ל"חזקה מהרוח" (שמיר-אלאל), שהדיחה אותה מהתחרות ריכך את הביקורת ב"יש לך עתיד"… אכן יש לה, ומה חבל שהיא אינה ממשיכה.
מהפרק הזה בתחרות יש מנצחת: רינת כהן, שגרמה לריטה להזיל דמעות על ביצוע לשיר שלה – "לבכות". כהן טענה את השיר באמוציות שלה ולקחה אותן לשיא עוצמתי חדש. ארבעה כחולים בצדק רב.
הסלסולים המובנים היפים של אביתר קורקוס ממשיכים להוביל אותו בבטחה לשלב הגמר, הפעם בביצוע טוב מאוד ל"יש לי חלום" של עמיר בניון. כבר עכשיו ניתן לקבוע: נולד הכוכב הבא של הזמר הים-תיכוני.

השתתפו: דוד דריי, חן לוי, טינה איברגימוב, עומר דץ, ענבל בקמן, האחי אריה וגיל גת, אליאס מלייב, רינת כהן, אביתר קורקוס.
הודחו: חן לוי, ענבל בקמן.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

 1. אם כבר תכנית ריאליטי למוסיקה רעננה.
  יש דבר אחד שאני הייתי מעדיף ואראה:
  תחרות שהיא כל כוללללה ביצועים מקוריים לשירים מקוריים ללהקות וזמרים וזמרות שכותבים ומלחינים דברים משלהם.

  וששופטים יהיו כאלה שעשו גם אלבום טוב ממש בשנים אחרונות (מכל השופטים בישראל- מוקי בבכורה ופורטיס, מלבד האחרון היבבני, אלה שניים שבולטים טיפה).

  ועם אפסס של כח לקהל בבית להשפיע.
  ועם מעט הדחות. זה יהיה באממת משהו חזק !!

  אבל כתבת יפה פה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות