בתי השופטים

אקס פקטור ישראל

קטגוריות בנים ולהקות
2.5/5

מותחים ומותחים את התוכנית, מאריכים ומייצרים מתח מלאכותי, מנג'זים עד לעייפה. נו טוב, כבר ירד האסימון שאנחנו בריאליטי, אבל לא חייבים להפוך את אקס פקטור ישראל לבית האח הגדול. זה אפילו די משעמם, הבימוי המזויף.
המדהים הוא שהובילו את המתמודדים ל"בתי שופטים" של העשירון העליון, וילה בהרצלייה פיתוח, פנטהאוז מול הים בתל-אביב. גם זה חלק מהריאליטי, לאמור: אם תגיעו לפסגה, יש לכם סיכויים להיות על הגג להשתרע מול בריכה בוילה, לרכוש יאכטה ואולי מטוס פרטי. הילדים המומים. הם בטוחים שהם נמצאים שני צעדים משם, ושוכחים שלכל היותר הם משמשים בשלב הזה חיילים בקרב הרייטינג הגדול של ערוץ 2. העושר הזה לבטח אינו מייצג אותם, אבל עברי לידר ויועצו ג'וני גולדשטיין השתרעו להם על הגג מול הים לשחק את המשחק, כאילו החלום ממש כאן. כנ"ל משה פרץ ויועצו, הראל סקעת – על מדשאות וילה. כך הפכו "בתי השופטים" לבתי עשירים מנקרי עיניים.
כל המשחק הזה בריאליטי מזויף. אני רוצה לראות את הזמרים במקום הכי טבעי להם – על הבמה ולא בבתי העשירון העליון. זוהי אוונטה אנטי אומנותית ולא חינוכית, מלאה במניפולציות בשם הריאליטי. אבל פורטיס, פרץ, לידר וביטון כבר מזמן התיישרו על מה שמוכתב להם. אחרי הכל, התוכנית תצ'פר אותם בכל הפיתויים האלה המגולמים בגגות ובוילות של עשירים.
מרוב "ריאליטי", אני פחות מרוכז במוסיקה. מה שקורה בבתי השופטים הם הרבה ראיונות על לחצים ומתח, וכמה חשוב לכל מתמודד להיות סטאר, והמוסיקה קצת נזנחת. תנו לי את טומי ויאן מבצעים את "אור גדול" של אמיר דדון על במה, ולא על גג פנטהאוז, ואז אני אקשיב להם.
לא ברור אם אלה אודישנים. אם אודישנים אז – במקום הטבעי – במה. הרי ברור שליאור דרעי לא יכול להרגיש משוחרר בתנאים האלה מול שופטים שרובצים מול על דשא. לכן הוא לא עלה לשלב הבא, למרות שמבחינה קולית הוא אינו נופל מכל האחרים בקטגוריית הבנים. מיראז' שיחקו אותה כאילו הם ברחוב. הגנים מדברים. זורם בדם. פיוז'ן? – מרוב סולנים – לא רואים להקה. ליאב אזרן? – משתפר מפעם לפעם.

עלו לשלב ההופעות

קטגוריית בנים: בן גולן, ליאב אזרן, אורי שכיב, יהב טווסי. הודח: ליאור דרעי.
קטגוריית להקות: מיראז', פיוז'ן, האחיות כרקוקלי, טומי ויאן. הודחו: אפוקליפסה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות