רוז פוסטאנס – Simply The Best

אקס פקטור ישראל - בתי השופטים

קטגוריות בנות ובוגרים
4/5

פורטיס בחר במאור כהן כיועץ לקטגוריית הבנות. שירי מיימון ביזהר אשדות כיועץ בקטגוריית הבוגרים.
אם מבחנים, נעמיד גם השופטים למבחן: ההערות של שירי מיימון אינן מתעלות מעל לסתמי. בהכנה לתחרות היא אמרה למאוריציו – ועכשיו אני רוצה לראות את ה – Passion שלך, כאילו שהוא חסר את זה עד לשלב הזה. הרי ה"פאשן" הזה הוא בדיוק מה שקידם אותו לבתי השופטים. בהמשך תמהה מיימון – האם יש לזמר כמוהו מקום בישראל. האם זה קריטריון למבחן? וגם כך, הרי הבחור שר באנגלית ובאיטלקית את Ain't No Sunshine כדי להבהיר שמוסיקה אינה מחפשת מדינה.
ההערות של פורטיס היו מדויקות יותר, והוא גם הלך איתן עד להחלטה הגורלית: במקרה של מאיה אמה שרקי גבאי, הוא הבהיר לה שהא רוצה להכיר את ה"מאיה האמיתית" ולא את הפוזה. מאיה שביצעה את Eternal Flame, המשיכה עם המניירות שלה, ולכן הודחה בסופו של דבר. עם זאת, אני מעדיף את המיוחדות שלה, את ה"שפיציות" שלה על פני על פני השעמום הבימתי של תמר פרידמן, ובעניין הזה – לא הסכמתי עם ההחלטה של פורטיס.
שאלת ה"אקס פקטור" עלתה במבחן של דניאל ביטון (קטגוריית המבוגרים) ששרה Use Sombody של "קינגס אופ ליאון". יזהר אשדות הסכים שהיא זמרת טובה, אבל חסרה את המשהו המיוחד, שמקנה את ה"אקס פקטור". שירי מיימון לעומת זאת, טענה שיש לה "כל החבילה", את הלוק, ההופעה והקול – שנותנת לה יתרון. אבל לא תמיד "כל החבילה" נותנת את האקס פקטור.  קחו את רוז פוסטאנס, העובדת מהפיליפינים, שמודעת לכך שאין לה את "כל החבילה" – לא את הלוק, לא את הנוכחות הבימתית, אבל הזמרת שבה מאפילה באלף אחוזים על הפקטורים האלה. היא שרה במבחן הזה Simply The Best המוכר מטינה טרנר בביצוע שהוגדר על ידי מישהי מהמתמודדים – "טוב מדי מלהיות אמיתי". איזו נשמה. איזה קול. תגלית ענקית. סימפלי דה בסט. חייבת להגיע לגמר.
גם לענבל בן שטרית אין "כל החבילה" הזו, עלי מדברת שירי מימון. בחיצוניותה היא כמעט אנטי סטארית, אבל יש לה את האקס פקטור בכל מה שקשור לאמנות – איפוק, עומק, נטולת מניירות. היא שרה "אולי הפעם" של עמיר בניון, וליועץ מאור כהן, שתמה איך תסתדר עם שירי קצביים אומר – היא לא חייבת. שתהיה טובה במה שהיא טובה, כמו שכל זמר וזמרת חייבים להתאים לעצמם את השירים לפי מידותיהם.
לעומת זאת, מאור כהן הגדיר נכונה את הענבל השנייה – ענבל ביבי, בעלת הכובע. היא מגלמת מאוד פופ אמריקאי מהוקצע, מכוונת לשם ומצליחה להישאר שם, כלומר –  מגובשת, ובגילה – 16 – זה מעיד על בגרות אומנותית מופלאה (שרה: Need You Now) עדן בן זקן לעומתה עדיין מרוגשת מאוד מהמעמד עד כדי שכחת מילים, אבל מצליחה להקרין נשמה חשופה ומאוד אותנטית בסלסול המאוד טבעי שלה (השיר "כשאתה"). אם נשמה במשמעות Soul שחור – אין מתחרים לאבישחר ג'קסון. זה הדבר האמיתי גם בעברית ("משהו ממני")

עלו לשלב הבא (טרום הופעות)

בוגרים: מאוריציו, רוז, אבישחר, נטע. הדחה: דניאל ביטון.
בנות: ענבל ביבי, ענבל בן שטרית, תמר פרידמן, עדן בן זקן. הדחה: מאיה אמה שרקי גבאי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות