מדוע הדיח פורטיס את ענבל בן שטרית?

אקס פקטור ישראל

בתי השופטים
2.5/5

בתי השופטים נסגרו. הבחירות להופעות החיות נקבעו. ושוב, כמו בבתי הלהקות והבנים, יש לי בעיה עם שתי בחירות. שרמי פורטיס ושירי מימון ינגבו את הדמעות, ויסבירו לי למה הם ויתרו על ענבל בן שטרית הנפלאה ועל מאוריציו, שקורץ מחומרים של אקס פקטור.
על בן שטרית אין נדמה לי צורך להרחיב. היא שרה "קוראים לאהבה שלי" המוכר מפוליקר, וכרגיל הטביעה את עומק אישיותה המיוחדת בשיר. היא אחת שכל סיפור חייה מחלחל לתוך הביצועים. בקיצור – חייבת להמשיך. פורטיס, לא האמנתי, העדיף את תמר פרידמן. קול טוב, אבל אם יש מישהי שאינה מתאימה לשלב ההופעות החיות זו פרידמן. מרגע שהיא מתחילה לשיר, הרגליים שלה קופאות. היא אינה מסוגל לזוז. ההבעה שלה שטוחה לחלוטין. היא זמרת בשביל רדיו, לא לשאו בו יצפו מאות אלפים. אבל היא ממשיכה. למה? תשאלו את פורטיס. הוא חייב הסבר לצופים מדוע העיף את בן שטרית והשאיר את פרידמן. הנימוק שלו שהיא "ז'אנריסטית" מדי הוא נורא בעיני, כי זמר חייב לבחור בסופו של דבר מה מתאים לו, ולא להיות אקלקטי בכוח. תאר לך פורטיס, שיגידו לך: עזוב את הסגנון שלך, תפסיק להיות "ז'אנריסטי" מדי.
הבחירה השגויה השנייה היא – נטע רד. היא אינה זמרת מעניינת ומיוחדת. הבחירה בשיר השחוק "בדרך אל האושר" של דני רובס היא גם עדות לכך. .במבחן ההופעות החיות, אפשר לשאול שאלה פשוטה: למי הייתם קונים כרטיס – לנטע רד או למאוריציו? מאוריציו הוא זמר עם Passion, לתשומת ליבה של שירי מימון. יש לו את הסטאר קוואליטי שלנטע רד אין. הוא זמר פופ ורוק במלוא מובן המילה. חבל שהבחור האיטלקי הנחמד אכל אותה בגלל שיקולים שאין לי מושג מה מקורם. לרגע חששתי, ששירי תעיף מהתוכנית את רוז, כי היא לא אהבה משום מה את הביצוע האחרון שלה – Without You. טענה כי היא "משעממת" בבחירת השירים. אז , שירי מימון, תדעי לך, שרק בזכות הבחירה הנכונה של שירים, רוז הגיעה למה שהגיעה. המטפלת הפיליפינית הקטנה הזו היא זמרת גדולה בעלת אינטליגנציה גבוהה.
אם ריאליטי, אז בתי השופטים הם החלק המשעמם והמעצבן יותר בפורמט של האקס פקטור. טונה של קשקושים מנג'זים, חזרות על קטעים ישנים, ניסיון למתוח ולמתוח את הזמן על כלום, הופעות מול שופט בכיסא על הדשא, וכשזה מגיע עם מבול פרסומות – בא לך ללחוץ על כפתור הסגירה. אבל כמובן יתרצו את זה בפורמט וחוקיו הנוקשים המחייבים.

עלו להופעות החיות

בנות: תמר פרידמן, ענבל ביבי, עדן בן זקן. הודחה: ענבל בן שטרית.
בוגרים: נטע רד, אבישחר ג'קסון, רוז.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. ולגבי החלק של "בתי השופטים" מסכים לחלוטין. משעמם, מפהק, מונוטוני, פטפטת אינסופית, ומשעמם כבר אמרתי. באמריקה נפל האסימון וביטלו את זה כבר. התחלופה שלהם הרבה יותר אטרקטיבית.
    מזל שאני צופה ביוטיוב – תוכנית של שעה ורבע אני רואה ב-15 דקות.

  2. זה היה ברור שההפקה תלחץ על שירי להכניס "ישראלית" אחת לנבחרת, למרות שהיא ממש, ממש גרועה. לדעתי היא תעוף כבר בתוכנית הראשונה.
    גם הדרום אפריקאית הייתה יותר טובה ממנה, ולבטח האיטלקי. כל כך מלוקק. חשבתי שאקס פאקטור נקייה משטויות כאלה נוסח כוכב נולד. נו, טעינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות