רוז גדולה עליהם

אקס פקטור ישראל ההופעות החיות

4/5

גדולה עליהם בימת הופעות החיות. חנקה אחדים מהם עם כל הכוריאוגרפיה, הפירוטכניקה וזמרי הליווי. גימדה אותם יחסית לשלבים הקודמים. לא חייבים שאו בכוח. אבישחר ג'קסון היה מסתדר גם בלי כל הרקדניות הסקסיות שנגעו בו. אבל רוז – עשתה זאת בגדול גם על הבמה הזו.
רוז פוסטאנס מהפיליפינים ממשיכה להיות האטרקציה של אקס פקטור ישראל, וגם את השלב הזה היא צלחה בגדול בביצוע ל – Beautiful של כריסטינה אגילרה. בצדק היא זכתה לסטנדינג אוביישן של השופטים. תעצמו עיניים. רוז נשמעת זמרת סול שחורה לכל דבר. איזו נשמה יוצאת ממנה, ובכל פעם היא מפתיעה מחדש. צדק עברי לידר כשהעיר לשירי מימון המנטורית שלה בקבוצת הבוגרים, שהיא בזבזה את שיר הגמר, אבל אצל רוז כמעט כל ביצוע הוא שיר גמר.
מי שגם הצליחו לעבור את הרף הזה היו האחיות כרקוקלי בביצוע יפהפה ל – I Kissed A Girl של קייטי פרי. הן הופיעו לראשונה, כשהן אינן מלוות עצמן בקלידים – וזה עבד בזכות עיבוד אפקטיבי והעמדה נכונה.
את מי גימדה במת ההופעות החיות? את אורי שכיב, שנראה ונשמע מהוסס, כאילו לא מוצא את עצמו בביצוע "רוב השעות" של עידן רייכל בליווי התזמורת האנדלוסית. תמר פרידמן נבלעה בהפקה של Skyfall, שיר הנושא מסרט ג'יימס בונד, נראתה חסרת ביטחון, למרות שמבחינה ווקאלית – היה לה ביצוע מהוקצע. חבל שאף אחד מהשופטים לא ציין כי תמר עמדה כמעט חסרת סיכוי מול הביצוע הנפלא של אדל.
עדן בן זקן המעולה, בביצוע Soul מצוין ל – Listen של ביונסה, נראתה כאילו המגרש החדש זר לה, גם האנגלית שלה חורקת, אבל זו הייתה לחלוטין הופעת גמר.
אבל לא רק ההפקה הבימתית הרגה חלק מהמתמודדים, אלא בחירת השירים והעיבודים גרמה לקאברים בינוניים. טומי ויאן לא הגיעו לשיאם בגרסה ל"מה אם נתנשק" של נתן גושן למרות ביצוע "בסדר", שפורטיס כינה אותו "מנומנם".
הניסיון המעניין של נטע רד לאינטרפרטציה על "ג'סיקה" של אתניקס הוליד בלדה משעממת. בן גולן נשמע מוזר מאוד ב"אהובתי" של משינה, מעין זמר של פעם (אנגלברט הומפרדינק) בעיבוד שעטנז שלא תרם לו.
ענבל ביבי טעתה כשבחרה את "בחום של תל אביב" המוכר משרית חדד. היא לא הייתה ענבל ביבי שאנחנו מכירים, וגם המראה החיצוני – עשו לה עוול גדול. ביבי הייתה צריכה להמשיך בקו שהנחה אותה – בחירת שירים באנגלית ולא לוותר על החיצוניות, שאף  היא תרמה להגעתה עד לשלב הזה.
"פיוז'ן" יצרו מיזוג טוב בין פופ לראפ כשחיברו את "הראשונה" בעברית ו – Mirrors באנגלית. ההרכב הזה מתחיל להתגבש ללהקת בנים, אבל עדיין עליהם ללטש וללטש את החיבור הווקאלי ביניהם. מי שבחר שיר למידותיו וגם עשה קאבר טוב היה יהב טווסי עם "אמסטרדם" של "נוער שוליים".
בשורה תחתונה, הדירוג שלי הוא: במקום הראשון רוז, שני – האחיות כרקוקלי. ובמקום השלישי – יהב טווסי.

השתתפו: אבישחר ג'קסון, אורי שכיב, בן גולן, האחיות כרקוקלי, טומי ויאן, יהב טווסי, נטע רד, ענבל ביבי, עדן בן זקן, פיוז'ן, רוס פוסטאנס, תמר פרידמן.
הדחה: נטע רד.

הופעות חיות: עדן בן זקן, האחיות כרקוקלי, בן גולן
יהב טווסי, אבישחר ג'קסון, טומי ויאן

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

 1. נו מה אמרנו?? נטע רד תעוף ראשונה, וכך היה. טעות שמימון שילמה עליה את המחיר.

  רוז הייתה בליגה אחרת. תענוג לאוזן, וגם חמודה.

  היו כמה פספוסים – כמו טומי ויאן בשיר ממש גרוע והופעה שממש לא הבליטה את ההרמוניות המושלמות שלהם, פספוס בגדול של עברי לידר.

  עדן בן זקן ובן גולן היו פשוט מצוינים, למרות הביקורות הלא מחמיאות. אוקיי ההעמדות לא היו משהו, אבל כך גם ברוב השירים. אבל ווקלית הם פשוט נהדרים!!

  אבישחר בוזבז בשיר לא טוב ולא מחמיא. קרקוקלי היו נהדרות בשקטים, והרבה הרבה פחות בקיצבי. אורי שכיב וטווסי היו בינוניים מינוס. עוד פיספוס. להקבת הבנים פשוט מעצבנת במקרה הטוב. ענבל – עוד פיספוס וכך גם תמר. בכלל, בחירות השירים למעט בן גולן היו מתחת לכל בקורת.

  הרבה חריקות בשידור חי היו שם. הרבה רגעים "מתים". ובר רפאלי? כאילו שהיא לא שם. בשביל מה משלמים לה כל כך הרבה? יש לה כריזמה של מלפפון כבוש. ואני גם לא מוצא שהיא כזאת יפה.. על מה הרעש עוד לא הבנתי. בגזרת השופטים עברי לידר והדעות המוטעות שלו מעלים את העצבים, ופורטיס היה מאד איטי ולא טלוויזיוני – הוא כבר לא ימשיך לעוד עונה. לדעתי שרון מולדבי או מאור כהן יכלו להיות אפקטיביים יותר בתוכנית.
  פרץ ומימון מחזיקים את העסק, כמו שזה נראה אתמול. הם פשוט טובים, טלוויזיונים מאד ולענין. (גם לידר עובר מסך מצוין, רק הוא פשוט מה זה מעצבן!).

  הדירוג שלי:

  1. רוז
  2. בן גולן (היה נפלא, הגרסא נפלאה למרות מה שאומרים כולם) ועדן בן זקן (ממש תגלית) מקום שני משותף.

  מקום אחרון: נטע רד וענבל ביבי.

 2. מסכים כמעט עם כל מה שכתבת
  חוץ מזה שנטע רד דווקא הייתה בין הכי טובות הערב
  ובכלל חשבתי שאין לה מקום בתוכנית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות