זורק לה עוגייה

נמרוד לב

הפקה עצמאית
3.5/5

נמרוד לב זורק עוגייה למפלצת שמתחת למיטה, כדי שתישאר שם. זו המפלצת שמאיימת להשתלט על היכולת שלך להיפתח לאהבה ולקיימה לאורך זמן. קצב הרוק של "זורק לה עוגייה" מניע את הנרטיב של השיר. מעניין שאת "התובנה הגברית" הזו כתבה מי שאיתו, נועה בינוש. גם היא כנראה בטוחה ששווה להתחבר אל האהבה מאשר להיכנע למפלצת. השיר קולח במלודיות מתיידדת. בבית האחרון העוסק ב"מפלצת", מוריד לב הילוך סוטה לשביל צדדי כדי לחזור לכביש הראשי המבטא את התובנה האופטימית (שווה לחבור לאהבה)
"נצא לרחוב", בלדת רוק שנעה במסלול איטי יותר, ומציעה הצעות כלליות מה לעשות כדי שהחיים יהיו טובים יותר -לחיות את הרגע, לאהוב, להרגיש, להודות כל בוקר על הכל, לא לאבד את המציאות. לב צירף לדואט את בתאל לוי. הייתה לי תחושה שהעיבוד העשיר ערפל את השיר במקום להבהיר אותו.
מעניין שאת השירים שכתבה נועה בנוש חיבר לב למגברי הרוק, לעומת שיריו האישיים "לחלום אותך", "אחי הגדול" – שהם שירים "המעובדים לכלים אקוסטיים, בהם לב מצליח לשדר טון של אמת ברגישות מחלחלת.
"כלים שבורים" מצלצל שיר רוק גראנג' סיאטלי, וגם כאן כתבה העזר כנגד טקסט "גברי" מובהק על משבר יחסים: "רואה אותך שוטפת כלים בתחתונים / זוכר את היום שנשברה לך כוס ביד/ נישקתי את דמעותייך והבטחתי שיעבור מיד". גם "אוקינוס" מגיע בקצב מידטמפו. שיר שאומר דברים על מערכת יחסים טוטאלית בין בני זוג. "את באה אלי כמו אוקיינוס לסחוף אותי למערבולת" וגם "תמותי אם אלך". השיר מחזק את מוטיב המערבולת שממנה לא ניתן להיחלץ. המטפורה בעלת קונוטציה צונאמית. המוסיקה פחות דרמטית. קצב דאנס, מנגינה רזה, ללא התפתחות מלודית או מורכבות אחרת, פופ שזורם באפיק נוח, אבל אינו מייצר משהו דרמטי שימחיש הנרטיב בשיר.
כמעט באותו קצב – "אדום" (נועה בינוש) אבל כאן העיבוד ממחיש יותר את אווירת מתח – על רקע חברה לחוצה החיה בתוך סיר לחץ של מלחמות מאיימות (טילים), תקשורת אינסטנט, דתיות מזויפת, אינטרסים פוליטיים.
השיר "שיר קטן" נשמע כאיזה "פילר" שנועד לעבות את רשימת השירים, שגם ככה סובלת מחסר. לב ניסה לעבות בקטע הפסנתר סולו של דניאל סלומון ("אפילוג") וגרסה חיה על "לחלום אותך", שמשאירים בתחושה שהוא לא סיים את האלבום הזה.

שירים: זורק לך עוגיה, נצא לרחוב, לחלום אותך, כלים שבורים, אחי הגדול, הטמפרטורה היא אבק שריפה, אוקינוס, אדום, שיר קטן, אפילוג – דניאל סלומון, לחלום אותך – לייב

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות