העץ הוא גבוה, ימים לבנים

אנסמבל צלילים מהחדר

עיבודים: אולגה איגנטנקו
4/5

קונטרה לתוכניות הריאליטי מוסיקה? יש כאן חבורה שלוקחת שירים קלאסיים עם יומרות להעניק להם פרשנות חדשה, בביצוע הקולי, בעיבוד ובהפקה המוסיקלית. "אנסמבל צלילים מהחדר" של סמינר לווינסיקי העניק לשני שירים עיבודים שמוציאים אותם מחלקת האדמה המוכרת שלהם. המהפך המשמעותי הוא בשיר "ימים לבנים". כאן פירקו את השיר לחלוטין כדי לבנות מחדש. הפרשנות מחליפה צבעים. הביצוע נפתח ברוק דרמטי צעקני משהו בחלק הראשון, אבל חוזר לגרסה שקטה בא-קפלה. אז מה נכון לשיר הזה? לא בטוח שהאנסבמל מספק תשובות. מבחינתו – האתגר הוא להציג אפשרויות חדשות, לתת למאזין להחליט.
הגרסה ל"העץ הוא גבוה" מתחילה בא-פקלה לפני שמצטרפים פסנתר וקונטרבס. כאן האנסמבל מחפש זוויות הארה חדשות, בדגש על הרמוניות קוליות ומעברים מפתיעים. בגדול, התחושה היא של ניסיונות מעט יומרניים לקחת את השירים למקומות שהם לא ביקרו בהם, ועדיין היצירתיות של האנסמבל מיוחדת, משיבה רוח חיים, רעננה בשירים.

העץ הוא גבוה מילים: חנוך לוין לחן: זוהר לוי

העץ הוא גבוה, העץ הוא ירוק / הים הוא פרוע, הים הוא עמוק / אם הים הוא עמוק, מה אכפת לו לעץ / מה אכפת לו לים, שעץ הוא ירוק.
העץ הוא גבוה, העץ הוא ירוק / יפה הציפור היא תעוף לה רחוק / אם תעוף הציפור,מה אכפת לו לעץ / מה אכפת לציפור,שהעץ הוא ירוק.
אדם שר שירים, כי העץ הוא ירוק / אדם שר שירים כי הים הוא עמוק / אם תעוף הציפור לא ישיר עוד שירים / מה אכפת לציפור, אם ישיר או ישתוק.
אדם שר שירים, כי העץ הוא ירוק / אדם שר שירים כי הים הוא עמוק…

ימים לבנים מילים: לאה גולדברג לחן: שלמה יידוב

ימים לבנים, ארוכים, כמו בקיץ קרני החמה./ שלוות בדידות גדולה על מרחב הנהר. / חלונות פתוחים לרווחה אל תכלת דממה/ גשרים ישרים וגבוהים בין אתמול ומחר.
כל כך קל לשאת שתיקתכם, ימים לבנים וריקים / הן עיני למדו לחייך וחדלו משכבר / לזרז על לוח שעון את מרוץ הדקים/ ישרים וגבוהים הגשרים בין אתמול ומחר.
לבבי התרגל אל עצמו ומונה במתינות דפיקותיו / ולמתק הקצב הרך מתפייס, מוותר ונרגע, / כתינוק/ מזמר שיר ערשו טרם סגור את עיניו / עת האם הלאה פסקה מזמר נרדמה.
ימים לבנים, ארוכים, כמו בקיץ קרני החמה/ שלוות בדידות גדולה על מרחב הנהר. / חלונות פתוחים/ לרווחה אל תכלת דממה. / גשרים ישרים וגבוהים בין אתמול ומחר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות