טומי ויאן ותמר פרידמן בחוץ

אקס פקטור ישראל רבע הגמר

הדחה כפולה
3.5/5

ההפקה עושה מאמצים גדולים להעניק לשלבים האלה תפאורות ברודוויי, שיותר מאשר תורמות, הן גורעות, ואפילו גורמות לתחושת אי נוחות. בשביל מה פיוז'ן היו צריכים את כל שמלץ חדר המיטות הזה עם נערות כאילו-נוטפות-סקס, שעברי לידר כינה אותן משום מה "שחקניות". כל הסצנה הזו נראתה רווית שומנים ללא צורך. מצד שני, נטו-נטו – זו הייתה שעתם היפה ביותר של חברי פיוז'ן בתחרות. בגרסה שלה החבורה ל – Say Something של כריסטינה אגילרה הייתה עשירה ומדויקת מבחינה קולית, ובהמשך גם הטיפול שלהם ב- Mirrors של ג'סטין טימברלייק. אחרי הביצועים האלה אפשר כבר לומר – נולדה להקה.
ככלל, רוב ביצועי רבע הגמר לא הצדיקו את המעמד. אחת הסיבות לרמה הפושרת – בחירה לא נכונה של שירים. פרט לרוז פוסטאנס, שהתעלתה כהרגלה בגרסת Soul ל"רפסודיה בוהמית" של פרדי מרקורי ו"קווין", קיבלנו ביצועים בינוניים עד סתמיים מענבל ביבי ל"צל כבד" של פטריק סבג, של טומי ויאן ל – Viva La Vida של קולדפליי, של אורי שכיב ל"עוד" של נתן גושן, של עדן בן זקן ל – Love On Top של ביונסה, של תמר פרידמן ל – Royals של לורד.
שוב חוזרים לאחת הנקודות המהותיות בתחרות קאברים. בשלב זה של התחרות נדרשים ביצועים, שאינם מנסים להידמות למקור, אלא עליהם להקרין משהו שיש בו ערך מוסף של המבצע. זה קורה פחות ופחות.
כמה הערות: א. משה פרץ ושירי מימון ציינו את אהבותיהן של האימהות שלהם, כאשר הם העירו הערות לענבל ביבי. ריאליטי ריאליטי, אבל בואו נשפוט בלי שאמא תעמוד לכם מול העיניים. ב. רוב הביצועים הם באנגלית. לא שיש לי איזושהי אידואלוגיה, שמתמודד בישראל צריך לשיר בעברית, אבל אם אנגלית, – אז שתהיה אנגלית, לא אנגלית רצוצה. אני מדבר על טומי ויאן, על עדן בן זקן, על תמר פרידמן. ג. השופטים נשמעים כבר ממש שחוקים. מה עם ביקורת שנונה-בונה-מעניינת? שירי מיימון הופכת יותר ויותר לשופטת מרוגשת-מהופנטת, מאוד לא חדה (להגיד לעדן בן זקן – "פשוט פחדת" – זו אינה ביקורת). עברי לידר שבוי מדי באופנתי ובחדש, מבלי שזה יהיה פקטור של ממש לקבוע למי מגיע האקס פקטור. ד.בר רפאלי המנחה נראית ונשמעת כבר כמו איזו בובת ברבי, שכל מה שנדרש הוא ללחוץ על הכפתור ולהפעיל אותה לדברי מתק שפתיים מזויפים.

עלו לחצי הגמר: פיוז'ן, ענבל ביבי, רוז פוסטאנס, עדן בן זקן. הדחה כפולה: טומי ויאן, תמר פרידמן

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות