ענבל ביבי הודחה

אקס פקטור ישראל - חצי הגמר

עלו לגמר אורי שכיב, רוז, פיוז'ן ועדן בן זקן
4/5

פורטיס צרח כמו משוגע. שנים שהקהל קורא לו "משוגע", והוא משחק אותה משוגע נחמד. אז באמצע התוכנית, אחרי הופעת פיוז'ן, תפס פורטיס עצבים ופתח פה על עברי לידר כדי להבהיר לו, מי כאן המשוגע. פורטיס האשים את לידר,  שהוא מהנדס של להקה משובטת, שההפקה שלה היא לא יותר מאשר איפור, שהיא ("פיוז'ן") אינה אלא העתק של וואן דיירקשן. עברי אמר, שפורטיס נוקם בו על דברים שהוא אמר על הבנות הנפלאות שלו ושאין לו מושג בלהקות בנים. מי צריך להבין בלהקות בנים?  
אם זה לא היה תרגיל מניפולטיבי של ההפקה, אז קיבלנו את המשוגע כקוקו מושלם. אלא שאז כמעט באנטי קליימקס, ביקש פורטיס להתחבק עם עברי כדי "לעשות שולם". יצא האוויר מהבלון, ופורטיס חזר להיות משוגע נחמד. כמה חבל. אם אתה מוטרף – שחק אותה עד הסוף. מצד שני, ההפקה חככה ידיים בהנאה, התחשבה גם בביקורת שטענה, שהשופטים הופכים דבש, ושאין להם כבר מה להגיד ומשמשים כבר תפאורה.
מבחינה זו, טוב שפורטיס צרח. אנחנו שבויים במודלים של נוסחאות, כמו שאנחנו ממשיכים להעתיק פורמטים של תוכניות ריאליטי. ההפקה עובדת על איזשהו אוטמט במקום ללכת על הקאבר המקורי.
מה שמוביל אותי לקביעה: ענבל ביבי הייתה צריכה להישאר לגמר. היא זמרת פופ בעלת סגנון ותעוזה, אבל הפעם היא נתנה ביצוע לא יותר מ"חמוד וכייפי" ל – Ooops I Did It Again של בריטני ספירס, לא מעבר לזה. לא ביצוע חיים. למעשה – הכשילה את עצמה. בשלבים האלה – זה כבר לא מספיק. בגמר – הייתי מעדיף אותה על פני עדן בן זקן, למרות שהיא הגיעה לשיאה בעיתוי הנכון ב"כמה פעמים" המזוהה עם שירי מימון. בן זקן מצוינת אבל היא פחות מיוחדת מענבל ביבי
אם סגנון ואומץ – זוהי רוז פוסטאנס. נדיר למצוא מתמודדות מהסוג שלה, אישה קשת יום מהפיליפינים, שהפכה לאטרקציה הגדולה של אקס פקטור ישראל הראשון. הביצוע שלה ל – Because Of You של קלי קלרקסון, ואני אומר את הדברים בזהירות המתבקשת – עלה על המקור בעוצמות ובנשמה. לא הכי הבנתי מה עברי לידר קשקש על ה"מודולציה" שלה. היא בנתה את השיר בחלוקת אנרגיות מופלאה, בשליטה, במעברים נפלאים, תוך התייחסות עומק לטקסט. עברי, עזוב אותך ממודולציות. היא יכולה ללמד אותך מהי מודולציה. רוז היא הסינדרלה הכי גדולה של תחרויות הריאליטי מוסיקה בעולם אחרי סוזן בויל הסקוטית.
וכמה מילים על אורי שכיב: בחירה נכונה של שיר – "תרצי בי" של שלומי שבת – סייעה לו להראות כמה הוא השתפר/ התבגר במהלך התוכנית.
הערות: א. מי שיוצאת רע מהעונה הראשונה של אקס פקטור זוהי המנחה בר רפאלי. אם מכתיבים לה את הטקסטים המסוכרים האלה ("שירי המלכה שלי", "פרץ הוא הנסיך שלי", "צופים קחו אחריות"), אז פשוט הופכים אותה מלאכותית. אני לא מאמין למילה שיוצאת מהפה שלה, והייתי מעדיף כבר מצב של תהיי יפה ותסתמי כמה שיותר. ב. נראה שפורטיס כל כך התאהב בתפקיד השופט באקס פקטור, שהוא אף מתנדב לעשות פרסומת בשידור חי לדיסק החדש של התוכנית, ואני עוד האמנתי שיש גבול, שהוא לא יחצה אותו. חצה גם חצה.

עלו לחצי הגמר: אורי שכיב, רוז פוסטאנס, פיוז'ן, עדן בן זקן. הדחה: ענבל ביבי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. כנאמר, על טעם ועל ריח… ויש לנו תכניות עליק ריאליטי שצריך לשפוט עם חוש השמיעה וגם הראייה , איך אנשים שרים ואין הם נראים ומופיעים…. וגם חוש הטעם… אבל זו כבר תכנית אחרת. אבל אותו פורמט בכולן, של המנטורים המקצועניים כביכול שסותרים את עצמם בלי הרף, של הקהל שכאילו קובע, של ההפקה שמביימת ומאחזת עינינו (מה היה קורה אם עברי היה נשאר בלי אף מתמודד? מה היה קורה במירוץ למליון אם מתמודדות היו מגלחות שיער ראשן). וכל מתמודד עובר ברכבת שדים\הרים והוא פעם נפלא ופעם מועמד להדחה ולא ברור למה זה או זה. אבל בסוף יוצאת הצגה , מעין פרודיה על התכנית עצמה. וזה בידור סה"כ. ואנשים מתמכרים לזה ומתעסקים ומטקבקים וצופים… מצליח. לא? קשר למוסיקה? מקרי בהחלט.

  2. דווקא הייתה תוכנית טובה אחרי כמה תוכניות לא משהו. גם אני לא הבנתי את עיברי על רוז – היא הייתה נפלאה, וגם עדן בן-זקן נהדרת. לדעתי הן תמודדנה על הניצחון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות