שלומי שבת, חברים 2

שלומי שבת

עדן הפקות
0/5

 "והלב רוצה להתחתן אם רק תגידי לי כן"

לב – זה הלב של שלומי, חתונה זה – הביחד. החברים הרבים שנכנסו אצלו באולפן. שלומי הוא זמר הביחד של המוסיקה הים-תיכונית הישראלית. זמר עם לב רחב וגדול שלרשימת הדואטים שלו הואיל בנדיבותו כי רבה היא לצרף זמרים שאינם נמנים על שהורה הראשונה אפילו של ליגת המזרח: רונית בן-שמעון איציק שמלי, גד אלבז, אבי ששון, גיא בוסקילז, אלירן שם-טוב, שיר לוי, יובל טיב, וגם גליקריה, ליאור נרקיס, שירי מיימון, פבלו רוזנברג, "מה קשור".
הוי כמה ששלומי יודע את לב קהליו. תן להם בדרבוקה, בכינור, בבגלמה, בבוזוקי, בזורנה, תן להם בקצב החפלאי, ברגש הזה שמדבר אל השכנה שממול. כמה פעמים חוזרת המילה "לב". מינונים? שירי מיימון נכנסת לדואט סלואו מחץ בשיר השישי. שבת כתב מנגינה שהייתה עוזרת לו להגיע למקומות יותר גבוהים מאשר אחינועם ניני בפסטיבל סאן רמו. איזה להיט. "בכל תקווה יש קצת ספק והעתיד יכול לפגוע בה", כתבה שירי, והיא יודעת לטפס לפסגות הרגש.
גם שלומי יודע. ההפתעה היא קצב הפלמנקו המלהיב של גד אלבז ב"סיבה למסיבה". מנגינה וקצב ותזמור סוחפים, ומי שם לב למילים שאומרות "לילה ויום רוקדים בלי לישון".
ה,מאמה" של שלומי ואבי ששון מגיע בארבע שפות (בשיר אחד) יוונית, טורקית וגם בספרדית. שלומי שייר בכול שפה שמקרבת אותו לכול אוזן מקומית. איזו החנפה בגדול.
אין לו בעיה לעשות היפ הופ במזרחית. זה מגיע ב"בליבי". דיבור הראפ של של בוסקילז נכנס כקישוט בין קישוטים אחרים, בעיבוד אוריינטאלי יפהפה לכינורות.
העינתוז יחזור בדואט עם ליאור נרקיס ב"שדה קטנה". ביום היא סוגרת את הלב שלה, בלילה – רכה מתוקה. יודעת לשחק בלב. מי שכבר מיומן בטקסטים קונפקציה כאלה זה יוסי גיספאן, אבל שלומי חיבר לזה לחן ים-תיכוני באווירת איי יוון שלוקח אותך לרחבות הריקודים.
ואיך ניחשתם: אחרי השמחה יבוא קצת דכדוך ב"ילדה אבודה", שיר של אבי ששון ששלומיש ר עם אלירן שם-טוב. מזרחי עצוב עם סלסול אסלי בכינור. זה הוא ששומע את העצב שנוגע בליבה. אח, אח.
ואיך ניחשתם: אחרי הדכדוך הקל, שלומי יגביר קצב עם קולו המתוח פבלו רוזנברג ב"איתך". איתה הלב שלו נפתח, והוא בעננים. מילים, מילים. אבל יש שמחה בלב כשהוא איתה. פשוט עד פשטני, גם במוסיקה. המינונים מדוייקים. שיר שקט, שיר קצבי. מגיע עד התפילה יחד עם  יובל טייב, שיר אחרון בדיסק. איזונים שקופים.
אבל מה: שלומי עשה כאן הפקה דלוקס. מושקעת. כול הקיטש הים-תיכוני על אהבות ואושר ועל לבבות שבורים משתדרג, כששלומי נוגע בו. שימו את הדיסק הזה, יכניס אתכם לאווירה מאמי, עממית, שנושבת מכאן, מהרחובות שלנו.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. שמעתי את הדיסק ואהבתי שני שירים "סיבה למסיבה" של גד אלבז יש שם ביצוע מדהים. והשיר עם שירי מימון שהיא ממש גדולה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות