שרים שירי ילדים

רונה קינן ועומר קליין

"אף על פיל"
4/5

יש לכם ילדים קטנים? אתם נוהרים בחנוכה למקומות שאליהם נוהרים כולם? אני ניתקתי מגע מהמסחרה של תעשיית שירי הילדים בשנים האחרונות, מאז שאינני כותב ביקורות על פסטיבלי הילדים למיניהם. אבל לפעמים, יוצא לי להתביית על ניסיונות שאינם הולכים בתלם. "בייבי אוריינטאל" היפהפה, הפרויקט שמגיש שירי ילדים בגוונים אתניים באוריינטציה של מוסיקת עולם.
עכשיו אני מקשיב לשלושה שירים מ – "אף על פיל", שירי ילדים שנכתבו ביידיש, תורגמו ע"י בני מר והולחנו ע"י שחר ברבש. עד שיגיע המוצר, כדאי להקשיב לשלושה שירים בביצועים של רונה קינן, עומר קליין (כן, פסנתרן הג'אז) ודואט של רונה ועומר. הכיוון הוא נתיב ה"קצת אחרת" של שחר ברבש, שעשה את הבחירות והליהוק. יש כאן חזרה לראשוניות נקיה.
שחר למד בתיכון לאומנויות "תלמה ילין" יחד עם עומר קליין ואלון לוטרינגר, שאף הוא משתתף בביצועי הדיסק החדש. הם הקימו הרכב שהתפרק לאחר שעומר עבר לניו-יורק כדי לפח את קריירת הג'אז שלו.
שחר הוא בנו של אורי ברבש, בימאי הקולנוע. במקביל לעיסוקו במוזיקה, הא עושה דוקטורט ביולוגיה של המוח עם התמקדות במחלת האלצהיימר.

** "אני ועצמי"רונה קינן מאת איידה מאזה
** "הפרפר והזחל"עומר קליין מאת נחום יוד
** "היער בסתיו"רונה קינן ועומר קליין מאת אברהם רייזן
** מתוך אלבום ילדים חדש "אף על פיל" אשר ייצא לחנויות בחודש פברואר 2014.
** לחנים, עיבודים והפקה מוסיקלית – שחר ברבש
** הספר "אף על פיל" –שירי ילדים מיידיש (הוצאת כתר, 2012)

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. עד כמה שאני יודע להקת מורה כבר לא קיימת וחבל מאד… יש דיסק אחד שלהם של הופעה חיה בתמונה אבל לא נראה לי שאפשר לקנות אותו. אבל עושה רושם שב"אף על פיל" הם חזרו לשתף פעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות