ודאות

נועה קורנברג

מילים ולחן: נועה קורנברג עיבוד: צח דרורי ונועה קורנברג הפקה מוסיקלית: צח דרורי
4/5

האם ביטחון גמור במישהו – הוא ערובה לאמונה החלטית בו. התשובה לפי נועה קורנברג היא – אל תאמינו אפילו בוודאות עצמה. בחיים כמו בחיים, אתם צפויים להפתעות, לאכזבות. "גם מי שפעל לפי ההוראות/ יתעורר שדוד, יחפש תשובה". יש בכך הרבה יותר מאשר סיטואציה ספציפית, כזו או אחרת, אלא תובנת חיים.
לפי דף המידע שנשלח עם השיר, הוא (השיר) ככל הנראה לא היה נכתב אלמלא התנסות אישית, שגרמה לכותבת להיפרד מכל המוכר והבטוח לה. אבל מעבר למקרה האישי – יש כאן סוג של התרעה – "ודאות מטשטשת את החסר"…
נועה קורנברג מגישה את תמצית החוויה בטון מלנכולי על מצע מוסיקלי אלקטרוני שעוטף באווירת הזיה נוגה קרירה. קורנברג כמעט מדווחת את תחושותיה בלי לסטות לנתיבים דרמטיים. האוריינטציה המסוגננת הזו תואמת את רוח השיר.

ודאות /מקצרת את הדרך/ למקום שלעולם לא יהיה בטוח/ גם אם יענה על כל השאלות/ הוא ילך זקוף ויוליך שולל
ארץ, כתף/ בית, מקום/ אויר נקי לנשום/ שקט להקשיב/ לב לאהוב/ צלילות להבין ש
ודאות/ מטשטשת את החסר/ היא טובה והיא מסוכנת/ גם מי שפעל על פי ההוראות/ יתעורר שדוד, יחפש תשובה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. מעולה! סוף סוף משהו קצת אחר. זה מצליח להיות קר ומרגש בו זמנית. ונראה לי שה"רובוטיות" דווקא תורמת למסר של השיר במקרה הזה.

  2. אל תגיד לי, חרסונסקי, שהייתה לך סבלנות לשמוע את זה עד הסוף.
    בעידן שבו הכל נהיה יותר יותר אוטומטי, הרי לכם גם שיר בלי מגע יד אדם – הליווי אלקטרוני, ה"כתיבה" נעשתה על ידי הרובוט הכותב החדש של גוגל, וה"שירה" בוקעת מתוך גרונם של מעגלים מודפסים. ויש לחבילה הממוחשבת הזאת שמות כאילו אנושיים ואפילו תמונה צרפו לנו – שהטמבלים כמוני באמת ייחשבו שמדובר באיזו אומנות מיוחג'ת. אבל אני לא טמבל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות